Ameliyatsız estetik, iyileşme süreci gerektirmeyen, bıçak altına yatma gibi tercih edilmeyen durumlara gerek duyulmadan yüz ya da vücuda uygulanan estetik tedavi yöntemleridir. Ameliyatsız estetik alanında her geçen gün teknolojik gelişmeler yaşanmakta ve daha başarılı uygulamalar yapılmakta, bu durum da hasta memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaktadır.

Ameliyatsız Estetik Niçin Yapılır?

Yüzünüzde ya da vücudunuzda hoşnut olmadığınız eksikliklerin giderilmesi ve düzeltilmesi maksadıyla yapılan ameliyatsız estetik uygulamalar başarılı sonuçlar vermektedir. Risksiz, ağrısız ve zahmetsiz uygulamalar olması gibi etkenler de ameliyatsız estetik yöntemlerinin popülerliğinin artmasındaki başlıca unsurlardır. Aynı zamanda ameliyatla yapılan estetik tedavi yöntemlerinin uzun bir iyileşme süreci, bakım ve pansuman gibi ek işlemler gerektirmesi, zamanla yarışılan günümüz dünyasında ameliyatsız estetik yöntemlerine olan ilgiyi arttırmıştır.

Ameliyatsız Estetik Uygulamasını Kimler Yapabilir?

Ameliyatsız estetik uygulamaları Estetik ve Plastik Cerrahlar, medikal estetik uzmanları ve uzman dermatologlar tarafından yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Estetik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız estetik uygulaması yapılacak kişiye, bölgeye ve işleme göre farklılıklar göstermektedir. Bu uygulamalar lokal anestezi veya bölgesel uyuşturma teknikleriyle kesi yapılmadan veya mikro girişler yapılmak suretiyle uygulanmaktadır. Birçok ameliyatsız estetik uygulama çeşidi bulunduğundan yapılacak olan uygulama kişiye özel belirlenmektedir.

Ameliyatsız Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız estetik yöntemlerini, yüz gençleştirme, vücut şekillendirme, bölgesel incelme ve zayıflama, cilt lekelerini ve cilt kırışıklarını giderme, cilt germe yöntemleri şeklinde sınıflandırabiliriz.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Klinik ortamında yapılan ameliyatsız estetik uygulamaları Dudak, Yüz ve Yanak Dolgusu, Elmacık dolgusu, Işık dolgu, PRP, Mezoterapi, Saç mezoterapisi, Botoks, Mezolifting, kimyasal Peeling, Dermapen, Örümcek ağı estetiği, Göz altı morluk tedavisi, Göz Kapağı Estetiği, Burun estetiği, Gıdı inceltme, Karın germe, Varis ve Kılcal Damar Tedavisi, Cilt Gençleştirme, Terleme Tedavisi, Kol İnceltme, Ayak ve bilek İnceltme, Fokuslu ultrason, Radyofrekans ve Lazer uygulamaları ve Kalıcı Makyaj Tekniği şeklindedir.

Yüz gençleştirme ve bölgesel incelmede, yüksek odaklı ultrason ve radyo frekans uygulamaları ve çeşitli lazer yöntemleri kullanılmaktadır. Lazerler aynı zamanda cilt lekeleri ve varis tedavisi için de uygulanmaktadır.

PRP teknolojisi tüm vücut için gençleştirme işlemlerinde uygulanan bir estetik tedavi türüdür. Botoks uygulaması, kırışıklıkların giderilmesinde ve terleme tedavisinde kullanılmaktadır. Dolgu işlemi , dudak yüz ve yanakların dolgun gözükmesinde kullanılan bir tedavidir. Işık dolgu da göz altlarına uygulanmaktadır. Kimyasal Peeling ciltteki kırışıklıkların ve lekelerin hafifletilmesi, cildin yenilenmesi için uygulanan bir yöntemdir. Mezoterapi, kırışıklık, selülit, çatlak, akne izleri gibi istenmeyen durumların giderilmesi işlemlerinde kullanılmaktadır. Mezolifting bir yüzde gerginlik sağlayan bir cilt gençleştirme tekniğidir. Dermapen de cilt gözeneklerinin azaltılmasında uygulanmaktadır. Örümcek ağı estetiği de bir cilt germe işlemidir.

Estetik ve güzellik, kendimizi her daim iyi hissetmemiz açısından önemlidir. Bu yüzden her türlü ameliyatsız estetik işlemleriniz için gerekli araştırmaları en ince ayrıntısına kadar yapmanızı ve konusunda uzman kişilerden yardım almaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.