Birçok kişi kendileri için özel ifadeleri, anları, kişileri vücutlarında belirli yerlere dövme yaptırarak yaşatırlar. Bazıları için bu dövme sayıları azken bazılarında ise neredeyse tüm vücudu kaplayacak şekle bürünmüştür. Üstelik özel anlar ve özel kişilerle yapılan dövmeler yaşamın ilerleyen zamanlarında kendilerini zor durumda bıraktırabilmekte. Hal böyle olunca da dövmelerin silinmesi gerekmektedir.

Dövme silme işlemi kişilerin daha öncelerinde isteyerek ve severek yaptıkları dövmelerden sıkılmaları ve onları vücutlarından silmeleri işlemidir. Bunun için de fazla yapılan işlem lazerle dövme sildirme işlemidir. Derilere zarar verilmeden, lazer dövme silme işlemi yapılmaktadır.

Kişilerin geçmişte isteyerek yaptıkları dövmelerden sıkılmaları veya artık o dövmenin kendileri için değersizleşmesi sebebiyle yapılır. Burada kişinin kararları önemlidir. Bireyler önceleri isteyerek yaptıkları dövmelerden sıkılabilirler. Kendileri için değerli ve önemli kişilerin isimleri, resimleri veya onları hatırlatan ifadeleri vücutlarına dövme yaptırabilirler. Ancak ilerleyen zaman zarfı içerisinde bu kişiler bu dövmeleri yapmalarına sebep olan kişilerin hayatlarında eskisi kadar etkin ve önemli olmaları nedeniyle dövme silme işlemi yapılabilir.

Kimler Dövme Silme İşlemini Uygulayabilir

Dermatoloji konusunda uzman ve estetik uzmanlarının yaptıkları müdahalelerle dövmeler silinebilir. Dövme silme hızla ve tek seferde olabilecek bir durum değildir. ortalama olarak 5-10 seans sürmektedir. Seans sayısını belirleyen, dövmede uygulanan boya ve miktarı, cinsi ve yapılan çalışmanın profesyonelliği ile belirlenir. 7-8 hafta içerisinde 2 seans ile silinme işlemleri yapılır. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta da hamile kadınların ve emziren kadınların dövme çıkartma işlemini yaptırmamaları gerekir. Dövmeler yapıldığında deri altına civa, demir gibi farklı bileşikler girmektedir. Silinmesi anında da bunların lazerlerle parçalanması gerekir. O nedenle deri hastalıkları ve bağışıklık sistemini güçsüz bırakan hastalıklara sahip olan kişilerin dövme silme işlemini yaptırmamaları veya doktor kontrolleri eşliğinde bu işlemleri yaptırmaları gerekmektedir.

Lazer Dövme Silme Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle dövmenin silinmesi gereken vücut bölgesinin bazı tedbirlere tabi tutulması gerekir. Örneğin 20 gün kadar güneş ışınlarının dövmenin silinmesi düşünülen bölgeye gelmemesi gerekir. Ayrıca aynı bölgeye solaryum da yaptırılmamalıdır. İlaç kullanımı da önemlidir. Lazer dövme silme işlemine başlatılmadan önce ilaç kullanımları kesilmelidir. Ağrı kesiciler, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da kesilmesi yönünde doktor onayının alınması gerekir. Lazer ışınlarının kullanılması sayesinde derinin üst tabakasından geçer ve deri altı dokuda yer alan dövme rengini veren bileşiklere ulaşır. Burada emilen lazer ile bu bileşikler parçalanır ve bağışıklık sistemi tarafında üretilen salgılarla yok edilir.

Lazer dövme silme işleminde Dövme ne kadar koyu renkli ise dövmenin lazer ile silinmesi daha da kolaylaşır. Açık renkli ve silik dövmeler daha zor silinmektedir. Dövme silme uygulamasının yapıldığı bölgede bazı ufak deformeler olabilir. şişmeler ve yanmalar bunlardan en belirginlerinden biridir. Hafif ödemler olabileceği gibi kabuklanmalar ve çok ufak kanamalar olması da gayet normal karşılanmalıdır. Yeni teknolojiler sayesinde artık lazerle tedaviler ve lekeler artık daha kolay giderilmektedir. Tedavi sonrasında iki gün uygulama alanına su temas etmemelidir. Ayrıca en az 20 gün boyunca güneş ve solaryum gibi ışık, ısı etkilerinden uzak durulmalıdır. Üstelik hamam ve sauna gibi ısı ve buhar etkili yerlerden de uzak durulmalıdır. Yapılacak tüm seanslar arasında da güneşlerden korunması gereken bölgeye güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Ankara dövme silme fiyatları sildirme işleminin yapılacağı lazere göre ve uygulama yapan doktorun ücretine göre değişecektir. Lazer ile dövme sildirme hakkında bilgi almak için sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.