Estetiğin cerrahi ve ameliyatsız işlemler alanında en çok rağbet gördüğü alanların başında burun bölgesi uygulamaları gelir. Burun dolgusu uygulaması ameliyatsız burun estetiği olarak popüler olan bir burun şekillendirme işlemidir.  Burnun çeşitli nedenlerden dolayı belirli seviyede orantısız bir görünüme sahip olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler için uygun hastalarda burun dolgusu yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Dolgusu Uygulaması

Estetik cerrahide medikal uygulamalar da etkili imkanlar sunmaktadır. Ancak bu uygulamalar her durumda cerrahiye alternatif olarak düşünülmemelidir. Hiç ameliyat olmadan burun şeklinin tamamen değişmesi çok mümkün olmadığı gibi gerçekçi bir beklenti de değildir. Burun bölgesinde dolgu maddeleri; burun sırtında hafif bir hump varsa, burun sırtı ile alın arasında bir çöküklük varsa, burun sırtı ile burun ucu arasında bir çöküklük varsa, geçirilmiş burun ameliyatı sonrası burun sırtında düzensizlikler varsa veya burun dudak bileşkesi çok gerideyse etkili bir yöntemdir. Bazı durumlarda botoks ile beraber uygulanması gerekli olabilir. Burun ucunda özellikle konuşurken, gülerken aşağı doğru hafifçe sarkma mevcutsa ilave olarak burun botoksu uygulaması da yapılabilir.

Estetik cerrahi konusunda uzmanlık eğitimini tamamlamış olan hekimler dolguyla burun düzeltme işlemini yapabilir. Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen buruna dolgu ve botoks uygulamaları bu işin uzmanı olan doktor tarafından ilk olarak muayenesi yapılmalı ve sonrasında Burun dolgusu yapılmalıdır.

Ameliyatsız burun düzeltme burun dolgusu uygulamasında ağrısız bir işlem olması için burun bölgesine sürülen uyuşturucu krem haricinde bazen az miktarda lokal anestezi takviyesi de gerekebilir. Burun planlandığı gibi şekillendirilir.  Bunun için minik iğneleri olan enjektörler aracılığı ile dolgu maddesi gerekli bölgelere enjekte edilir. Küçük dozlarda botoks da duruma göre eklenebilir. Uygulama sonrasında ise sadece 5- 10 dakika kadar buz ile kompleks yapılması yeterli olmaktadır.

Burun Dolgusu İşlem Süresi

Burun dolgusu ile estetik bir buruna sahip olmak uzun zaman gerektiren bir uygulama değildir.  Ameliyatsız burun estetiği işlemi olarak yapılmakta olan burun dolgusu sadece 15- 20 dakika sürmektedir. İlk 2 gün boyunca kızarıklık ve şişlik olabilir. Ödemin gerilemesi ve şeklin oturmasıyla istenilen görünüme 3 – 4 gün içerisinde kavuşulur. İlk hafta sonunda kontrole gelirsiniz ve elde edilen sonuç ile yaklaşık 9 – 18 ay boyunca yaşamaya devam edersiniz. Burun dolgusu kolay olan bir işlem olması, uygulamanın kısa sürmesi ve acısız olması nedeni ile de çok sayıda kişinin başvurduğu bir yöntemdir.  Uygulama sonrasında ise küçük iğne izleri olan morluklar ilk gün makyaj ile kapatılırken ikinci gün tamamen yok olur. Dolguyla burun düzeltme işlemi kolay ve tekrar yapılması da mümkün olan bir yüz estetiği uygulamasıdır.

Ameliyatsız burun estetiği için Ankara burun dolgusu fiyatları işlemi gerçektiren doktora ve prosedürün gerçekleşeceği kliniğine ve yapılacak işlemin boyutuna göre değişiceği bilinmelidir. Buruna dolgu ile ameliyatsız burun estetiği hakkında bilgi almak için sorularınızı formlarımızdan veya numaralarımızdan iletebilirsiniz.