Kaş Ekimi Nedir?

Yüz güzelliğinin olmazsa olmazı ve mimiklerinizin başkahramanı kaşları tekrar gür haline getirmek günümüz teknolojisiyle artık mümkün. Enseden alınan saç köklerinin, FUE yöntemi saç ekimi işlemine benzer bir şekilde fakat daha hassas teknikler ve açılar ile kaşların olması gereken bölgeye nakil edilmesi işlemi kaş ekimi adı altında bir operasyona yapılır.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanabilir

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanabilir?Sürekli ince alınan kaşların bir süre sonra çıkmaması veya kaştaki yanma, yara izi nedeniyle kaşta açıklıklar meydana gelmesi gibi nedenlerle kaş ekimi uygulanabilir. Bu açıklıkları makyajla veya dövme ile kapatmak mümkün olsa da; yapay durduğu ve geçici bir çözüm olduğu için bu teknik çok tercih edilmez. Bu nedenle kalıcı çözüm arayanlar için kaş ekimi oldukça başarılı bir operasyondur.

 

 

 

 

Kimler Yapabilir?

Kaşları seyrek olan, kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler, travmaya bağlı kaşlarında eksiklik olanlar, kaşında yanık veya kazaya bağlı eksilme yaşayanlar bu cerrahi operasyonu tercih edebilir. Ensesinde saç olan, 18 yaşını geçmiş, sağlık açısından bir engeli olmayan herkes kaş ekimi yaptırabilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ?

Oldukça basit bir yöntemle yapılır. Kaşın şeklinin nasıl olması gerekiyorsa kişinin isteği de göz önünde bulundurularak, o şekilde kaş alanı kalem ile çizilerek hastanın operasyon sonrası nasıl bir görüntüsü olacağı netleştirilir. Kaş ekimi yapılacak alana ne kadar kök ekileceği hesaplanarak, doldurulacak kıl kökleri, enseden o sayıda transfer edilir. Ekim yapılacak saç köklerinin yerleştirileceği alana kanallar açılır. Enseden alınan tekli saç teli kökleri kaşa ekilir ve hasta evine gönderilir. Bundan sonra yapılacak şey kaşların dökülmesini beklemektir. Kaşlar döküldükten sonra yeniden çıkar doğal bir görünüm kazanırsınız.

Bu uygulama risksiz ve yüzde yüz başarılı ve kalıcı sonuç alabileceğiniz bir cerrahi işlemdir.

Ameliyat İşlemi Nasıl?

Saçınızın ense kısmında 1 santim kadar bir alan seçilir ve kısaltılır. FUE yöntemi ile 0,7 milim çapındaki iğne ile tek tek kökler alınır. Alınan bu kökler yine 0,7 milimlik iğne ile delik açılarak, 25-30 santim açılar ile kaşın çıkış yönleri ve dizilişi de göz önünde bulundurularak ekim yapılır.

Kaş EkimiUygulama esnasında hiçbir ağrı hissetmezsiniz. Çünkü işlem öncesi o bölgeye lokal anestezi veya soğutucu uygulanır. Morluk oluşmaz fakat kaşlarınızda hafif bir pembelik kısa süreliğine olacaktır. Operasyondan 3 gün sonra ilk pansumanınız yapılır. Sonrasında bir hafta boyunca yapacağınız pansumanlar birlikte kaşlarınızda kabuklaşma kaybolur.  Operasyondan 1-2 ay sonrasında kaşlarınızı alabilirsiniz. Ama kaşlarınızın uzaması 1 yıl kadar sürer. Bu nedenle kaşlarınızın uzayan kısımlarını makas yardımı ile sürekli kısaltmanız gerekir. Bir yıl sonra saç köklerinden yapılan ekim, kaş gelişiminin doğallığına sahip olur ve saç kadar hızlı değil, kaş gibi yavaş uzama eğilimi göstermeye başlar.

 

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürer?

Kaş ekim operasyonu ortalama 2 ile 4 saat arası sürer. Sonrasında hasta günlük hayatına devam edebilir. Operasyondan 48 saat sonra günlük hayatınızda yıkama işlemine devam edebilirisiniz.

Ankara’da kaş ekimi fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız, konunun uzmanı doktorlar ile görüşerek bilgi edinebilir, detaylar hakkında bizleri arayarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.