Işık dolgusu tamamen güvenli bir uygulamadır. Göz altı ışık dolgusu içeriğindeki doğal maddeler ile zarar vermeden göz altında tam bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Bu madde vücudun kendisi tarafından da üretilen hyaluronik asit olarak tanımlanan dolgu maddesidir. Uygulama esnasında hyaluronik asit ve poly vitamin kullanılmaktadır. Poly vitaminin uygulanma amacı hücrelerin yenilenmesi ve uzun süre canlılığını korumasıdır. Yapılacak uygulama sonrasında doğal görünüme sahip olurken bu etki uzun süre devam edecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altı ışık dolgusu uygulaması diğer Yüz dolgusu işlemlerine göre farklılık göstermektedir. Diğerlerinde deri içine enjekte edilirken göz altı dolu işlemi kemik üzerine enjekte edilerek gerçekleştirilmektedir. Bunun sebebi ise zamanla göz altındaki kemiklerin geri çekilmesi ve incelmesidir. Bu sebeple kemik üzerine dolgu işlemi uygulanarak göz altı boşluğunda bulunan kemik yapısının güçlendirilmesi sağlanmaktadır. Göz altına ışık dolgusu uygulaması esnasında hastanın ağrı hissetmemesi için enjekte edilecek dolgu maddesine lokal anestezi eklenir ve azami yavaşlıkta enjekte edilir. Müdahale edilen bölgede morarma, kızarıklık ve şişlik oluşmaması için ucu künt bir iğne kullanılmaktadır.

Cildimiz kollajen ve elastik liflerden oluşmuştur. Zamanın ilerlemesi ve çevresel faktörler cildin yıpranmasına sahip olduğu gergin ve canlı yapının kaybolmasına sebep olmaktadır. Özellikle yüz bölümünde bulunan en hassas nokta göz altıdır. Birçok kişi göz altı morlukları, göz altı çökmesi ya da göz altı torbalanmasından şikayet etmektedir. Göz altı problemleri, genetik yapıya bağlı olmakla birlikte özellikle uyku düzeni bozuk, fazla tuz tüketimi yapan, stresli, yaşanılan çevredeki yoğun hava kirliliği ve alkol, sigara tüketimi bu problemi artırıcı rol oynamaktadır.

Göz Altı Şişliklerinin Işık Dolgusu ile Tedavisi

Göz altı şişlikleri genellikle genetik yapıya bağlı olmaktadır. Ancak zamanla meydana gelen yıpranmalar, sağlıksız yaşam koşulları, uyku pozisyonu ve bazı alerjik etkenler ile bu şişlikler rahatsız edici boyuta gelmektedir. Göz altı şişlikleri için göz altı ışık dolgusu yöntemi ile kısa sürede oluşan rahatsız edici görüntüden ağrı ve acı duymadan kısa süre içinde istediği görünüme kavuşmasına olanak tanımaktadır.

Göz altı ışık dolgusu için gelişme çağını tamamlamış bireylerin bu uygulamayı tercih etmesi tavsiye edilmektedir.  Göz altı şişlik ve morlukları genellikle 30 yaş üstü kişilerde belirgin hale gelmekte ve bu yaş grubu daha çok tercih etmektedir. Göz altı ışık dolgusu yöntemi ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişilerin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Hyaluronik asit su oranı yüksek bir jeldir ve vücut tarafından eritilerek yok olmaktadır. Genel olarak uygulamanın kalıcılığı 1,5 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Ancak göz altı şikayetleri eskisinden daha iyi durumda kalmakta ve tercihe göre uygulama tekrarlanabilmektedir.  Göz altı ışık dolgusu her yapıldığında bir önceki süreden daha fazla kalıcılığa sahip olmaktadır.

Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası

Üretim sırasında denekler ile yapılan çalışmalar ve uygulama yapılan kişilerden gelen tedavi sonrası geri dönüşler göz önüne alındığında bugüne kadar sadece bir kişide uygulama sonrası kızarıklık meydana gelmiş ve 72 saat sonra kızarıklık yok olmuştur. Işık dolgusu uygulandıktan hemen sonra netice vermekte ve iğne yapılan bölgede morarma, kızarıklık ve şişlik oluşmamaktadır. O gün içinde uygulama yaptıran hasta günlük yaşamına geri dönebilmektedir.

Ankara Işık dolgusu fiyatları kullanılan malzemeye ve uygulama gerçekleştiren doktora göre değişecektir.