Boyun, gıdı ve dekolte kısmı da kırışıklıkları fazlasıyla gösteren bölgelerdir. Boyun ve dekolte botoksu uygulaması ile cildi gençleştirme ve cildi daha diri göstermek için uygulanan bir tekniktir. Bu kırışıklıkların oluşum nedenleri ise genetik, yaşın ilerlemesi ya da çevresel faktörler olarak sıralanmaktadır. Boyun vede dekolte bölgesindeki estetik olmayan görüntü hemen hemen herkesi rahatsız etmektedir.  Bu sorunları ortadan kaldırmak için uygulanacak boyun botoksu işlemi etkili bir yöntemdir.

Boyun Botoksu Uygulaması

Boyunda oluşan kırışıklıkların temelinde boynun her iki tarafında bulunan kasların çok çalışması ile bant görünümü oluşturduğu bilinmektedir. Tabii farklı nedenler ile de oluşabilecek olan kırışıklıklar için boyun botoksu yapılabilir. Etkili bir gençleştirme formülü olarak hyalüronik asit içerikli cildi destekleyici dolgu maddelerinin kullanılabilmesi ve beraberinde boyun botoksu ile kasların zayıflatılması işlemi de yapılabilir.

Yine dekolte botoksu işlemlerinde de kişinin deri altına uygulanan enjeksiyon ile vücuduna uyumlu ve estetik bir görünüm sağlanıyor. Boyun ve dekolte estetiği için etkili bir yöntem olarak baş vurulan bu uygulama ameliyatsız bir yöntem olması nedeni ile de çok tercih edilen bir yöntemdir. Boyun botoksu çene yapısının daha belirgin olarak ortaya çıkmasını sağladığı için zarif ve genç bir görünüm oluşturur.  Boyununda doğal estetik genç bir görünüme sahip olmak için yapılmaktadır.

Dekolte Botoksu

Boyun botoksu uygulamalarında boyunda kırışıklığı neden olan şeyi bulmak ilk aşamayı oluşturuyor.  Böylece o sorunun ortadan kaldırılması ile daha etkili bir sonuç alınıyor.  Aynı şekilde Dekolte botoksu içinde ilk aşamada bu kırışık görünümün neden oluştuğuna yönelik hasta değerlendirilir.  Daha sonra ise etkili olabilecek en iyi yöntem uygulanır.  Boyun botoksunda çizgilere neden olan boyun kaslarının zayıflatılması etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır . Böylece boyunda bant görünümü oluşumu durdurulur.  Kırışıklıklara yapılan dolgu işlemi ile etkili bir gençleşme sağlanabilir.

Dekolte botoksu da dolgu maddeleri veya mezoterapi ürünleriyle desteklenebilir. Dekolte de oluşan istenmeyen görüntünün oluşumuna göğüslerin neden olması halinde ise göğüslerde gerekli düzeltmeler yapılabilir.

Boyun Dekolte Kırışılıklarının Ameliyatsız Tedavisi

Boyun ve dekolte estetiği için en etkili botoks yöntemi kişinin durumuna göre belirleniyor. Amaç estetik bir görüntüyü oluşturmak ve mümkün olduğu kadar kalıcı olmasını sağlamak.  Sağlık açısından da uygun olan yöntemin uygulanması önem arz ediyor. Boyun bölgesinde yapılan botoksla belirginleşen çene ile birlikte boyun zarif ve estetik bir görüntü oluşturuyor.

Boyuna ve Dekolte Bölgesine Yapılan Botoksunun Etkisi ve Süresi

Boyun ve dekolte botoksu uygulaması ile estetik ve diri bir görünüme sahip olmak ve sağlık açısından herhangi bir durum ile karşılaşılmayan isteyen herkese uygulanabilir. Kişinin botoksa engeli bulunup bulunmadığı yapılan muayenede belirlenir, güvenilir bir şekilde yapılır. Boyun ve dekolte estetiği açısından etkili bir sonuç veren bu işlem hem hızlı, ameliyatsız ve anında sonuç vermektedir.

Bir seans olarak uygulanan boyun ve dekolte botoksu etkisini 4 ila 6  ay kadar sürebilmektedir. Etkisini 4 ya da 6 ay kadar gösterebiliyor.  Ayrıca 2 yıl süre boyunca düzenli bir şekilde Dekolte botoksu işlemi yapılması halinde etki süresi de artmaktadır.

Ankara’da Boyun, Dekolte botoksu uygulamasının detayları için bizleri arayıp bilgi alabilirsiniz. Muayene sonrasıda fiyatları öğrenebileceğiniz bir çok estetik cerrahi uzamanı doktor bulunmaktadır.