Kaş arası kırışıklık yada çizgilenme sorunlarının giderilmesi için uygulanan kaş arası botoks uygulaması gereksiminlerinin başında, kaş arasındaki kırışıklıkların belirginleşmesi yatmaktadır. Buradaki kaslarının eski gücünü kaybetmesi sonucunda, kaslar eskisi gibi kasıldıktan sonra gevşeyemedikleri için eski haline gelmesini sağlayamamaktadır. Bu zayıflamış kasların sonucunda çizgi ve kırışıklıklarının en erken gözlemlendiği yerlerden birisi kaş arasıdır. Özellikle kaş çatma mimiklerinden etkilenen bu bölgede oluşan kırışıklıklar yüzün daha yaşlı ve yüz ifadesinin daha agresif durmasına sebep olur. Bu kırışıklıkların görünümün azaltılması kaş arasına yapılan bu tür işlemler ile mümkün kılınmıştır. Bu uygulama ile istenmeyen görünüm giderilerek yüzde gençleşmede sağlanmış olacaktır.

Kaş Arası Botoks Uygulaması

Kaş arası botoks uygulamasında kaş arasındaki sorunlu bölgelere enjekte edilerek kırışıklık görünümünü azaltan bir uygulamadır. Kaş arasına enjekte edildinde buradaki kaslara etki ederek bu kasların kasılmasını engeller ve serbest bir şekilde durmasını sağlar.

Kaş arası botoksu  kırışıklık görünümünü azaltırken, aynı zamanda var olan kırışıklık ve çizgilerin derinleşmesini de önler. Düzenli uygulanan Botoks işleminin kaş arasındaki çizgilerin görünümünü etkisi geçtikten sonra bile azalttığı gözlemlenmiştir. Kaşların arasındaki kırışıklık sorunu bu tedavi ile olumlu bir şekilde neticelenmektedir.

Gücünü kaybederek artık tam anlamıyla gevşeyemeyen kasların gevşemesini sağlayan bu estetik uygulama bir ameliyat değildir, yalnızca özel estetik iğneleri ile gerekli noktalara gerekli miktarda botox enjekte edilir. Uygulama çok kolay bir işlemdir ve ortalama 5-10 dakika sürmektedir. Bu süre kişinin kaş arasındaki kırışıklık ve çizgilerin çokluğuna bağlıdır. Uygulamadan önce, bölgeye uyuşturucu etkili anestetik krem sürülür, böylece kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.

Kaş arası botoks uygulaması sonrası kişi günlük hayatına rahatlıkla devam eder, herhangi bir ağrı hissedilmez. Enjeksiyon noktalarında oluşabilecek küçük kızarıklıklar için soğuk kompres yapılabilir. Bu küçük izler de işlem sonrasında hızlıca kaybolur. Aynı zamanda kaş arasında  çukurluklar var kırışıklıkların seviyesi fazla ise Kaş arası dolgu yapılması gerekebilir. Muayene sonrası doktorunuz size uygun tedaviyi belirleyecektir.

Kaş Arası Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaş arası botoksun etkisi birkaç gün sonra görülmeye başlanır ve ikinci haftanın sonunda tam etkisi gösterir. Yapılan işlemin etkisi 3-4 ay sonra azalmaya başlar ve 6. ayın sonunda etkisi tamamen sona erer. Etkisi geçtikten sonra işlemin tekrarlanması önerilir, böylece daha sürekli ve kalıcı sonuç alınabilir.

Kimlere Kaş Arası Botoks Uygulanabilir

Kaş arası botoks uygulamasının bir yaş sınırlaması yoktur. 18 yaşından büyük herkeste bu uygulama kullanılabilmektedir, hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Kaş arası botoks birçok kaş arası kırışıklığın görünümü azaltmakta başarılıdır ancak çok derin çizgi ve kırışıklıklar karşısında yetersiz kalabilir. Bu konuda doktorunuza danışarak kaş arası botoksun sizin rahatsız olduğunuz kaş arası kırışıklık ve çizgilerinizde etkili olup olmayacağınız öğrenebilirsiniz. Ankara’da uygulanacak miktarına ve yerlerine doktorunuz tarafından karar verilir.