Ultraformer Ultrason cihazları sağlık alanında yoğun olarak kullanılırken yüz estetiği alanın da vazgeçilmezlerden olmaya başlamıştır. Odaklanmış ultrason sistemleri ile artık yüz ve vücut germe işlemleri yapılabilmektedir.

focuslu ultrason cihazı ise herhangi bir yan etki olmadan ameliyatsız yüz germe işleminde kısa sürede çok iyi sonuçlar vermektedir. Focuslu ultrason teknolojisinin kullanıldığı ultraformer ile 3 ay gibi bir sürede maksimum sonuçlar elde edilmektetir.

Ultraformer (HIFU) Nedir?

Ultraformer, ciltte yalancı ısı etkisi yaratarak kollajen üretiminin harekete geçmesini sağlar. Bu işlemde, yüksek focuslu ultrason ile yüz ve boyun kısmında istenilen bölgeye 4,5 mm, 3 mm ve 1,5 mm gibi derinliklerde yalancı ısı denilen etki yaratılır. Cilt yüzeyi bu işlemden zarar görmez. Cildin alt katmanları, bağ doku ve yağ dokusunda bir nevi kontrollü hasar yaratılmış olunur. Yağ dokusunda yağ yakıcı, inceltici etki elde edilirken, odaklanmış ses dalgalarının ısıl etkisi cilt altında kollajen aktivasyonunu sağlar. Kollajen sentezi ve remodellingi sayesinde sıkılaşma yani lifting etkisi görülür. Böylece ultraformer teknolojisiyle hem yağ yakma, hem sıkılaşma sonucu alınır, Yüz bölgesi dışında Ameliyatsız boyun germeişlemi de yapılmış olur. Herhangi bir cerrahi müdahale yoktur. Her geçen gün cilt biraz daha gerginleşir ve sıkılaşır. 3 ay sonunda ise gözle görülür bir fark meydana gelir.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultraformer UygulamasıAmeliyatsız yüz germe işlemi, yüze vede boyun kısmına yapılacaksa 1 saat kadar vaktinizi alır. Ancak sadece yüze yapılacaksa minimum 30 dakika sürmektedir.

Uygulama Esnasında Ağrı Olur mu?

Focuslu ultrason ile yapılan ameliyatsız yüz ve boyun sıkılaştırma işlemi sırasında iğne batması ya da elektriklenme gibi bir acı duyabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak bölgesel anestezi yaptırarak acıyı hiç hissetmemenizde gayet tabi mümkündür.

Kimler Ultraformer İşlemini Yaptırabilir?

Yüz ve boyun bölgesinde sarkma olan kişiler aşağıdaki hastalıklardan/durumlardan herhangi birine sahip değilse yaptırabilir.

  • Cilt enfeksiyonu olanlar,
  • Metal stent veya elektronik cihaz taşıyan kişiler,
  • Ciltte, vücutta oluşan yaralarda iyileşmede gecikme olan veya böyle bir problemi olan kişiler,
  • Çocuklar,
  • Hamileler,
  • Şeker hastaları,
  • Kanda pıhtılaşma bozuklukları olan kişiler,

Ultraformer Teknolojisiyle Yapılan Yüz Germe İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

Bir kesi yapılmadığından yani cerrahi bir girişim olmadığından dolayı herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece hassas cilde sahip kişilerde işlem sonrası kızarıklık olabilir. Bu da birkaç saat içerisinde geçecektir.

Ultraformer Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle cerrahi girişim olmadan yapılan bir uygulama olduğu için minimum seviyede hatta yok denecek kadar az bir acı hissedilmiş olur. Aynı zamanda kısa sürede net sonuçlar alınabilmektedir. İşlem kısa süreli olup, işlem yapıldıktan hemen sonra normal yaşamınıza devam edebilme olağanı sağlar.

Kollajen üretimini artırdığı için ciltte sıkılaşmayla beraber, canlılık da gözlemlenir. Artan kollajen miktarıyla beraber cilt dokusu da güçlenir. En önemlisi de kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma meydana gelir.

Ultraformer teknolojisiyle yapılan yüz germe işleminde etki süresi uzun olarak gözlemlenmiştir. Cildinizin ürettiği kollajen miktarına bakılarak senede 1 ya da 2 seans gerekir.

Ultraformer teknolojisi, cildin kendi kendini yenilemeyi amaç edindiği için zamanla ciltte oluşan sıkılık, estetikten ziyade doğal duracaktır.

En az yan etkisi bulunan uygulamalardan biridir. Bazı ciltlerde uygulama sonrası, birkaç saat sürecek bir kızarıklığa sebep olabilir.

Ankara Ultraformer fiyatları ve seans sayıları işlemle göre değişmektedir.