Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nedir?

Daha çok yağlı cilt yapısı olan ve dolgun yüz hatlarına sahip kişilerde yüz bölgesi yaşlanmasında sarkıklık problemi ön planda görülür. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları bu belirtilerin sonlandırılması için yapılan prosedürler arasındadır. Bu operasyon yüzünde sarkmalar, göz altı torbalarının şişkinliğinden rahatsız olanlar, göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, dudak ve ağız çevrelerinde zamanla oluşan sarkma yaşayan kadın ve erkekler için yapılmaktadır. Bu sayede yüz eski haline gelmiş, yenilenmiş ve gençleşmiş olacaktır. Uygun hastalarda, cilt bolluğu cerrahi müdahaleye gerek duyulmayacak boyutlarda ise ya da ameliyat kompilasyonları ve zorluklarını yaşamadan bu sorunların tedavisi isteyen kişilere ameliyatsız yüz germe işlemleri uygulanabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılıyor?

Fokuslu ultrason ile yüz gençleştirme olarak bilinmektedir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 veya 45 dakika sürmektedir. Tek seanslık basit bir işlemdir. Ultrason genellikle görüntüleme yöntemi olarak kullanılan bir cihaz gibi bilinmesine rağmen Ameliyatsız Yüz Germegünümüzde estetik alanında da kullanılabilmektedir. Bu sistem taşıyıcı dokulara odaklanıp cildin de yukarı doğru gerilmesini sağlayan bir işlemdir. Ciltteki kollajen üretimlerini uyarır ve bu sayede sıkılaşma ve gerginliği sağlamış olur. Bu sayede ciltte yeni kollajen yapılar uyarılmış olup sıkılaştırma etkisi güçlü bir şekilde meydana gelmiş olmaktadır. Bu işlem ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. 40 ve 65 yaşlarında olan bay veya bayan hastalara uygulanmaktadır. Daha ileriki yaşlarda da uygulanması mümkündür ancak en çok verim bu yaşlarda alındığı için bu yaşlarda yapılması daha çok tercih edilmektedir. Yüzümüzde zamanla meydana gelen sarkmalara ve kırışıklıklara uygulanmaktadır. Tüm yüz ve boyun çevresine yapılacak işlemler sadece 45 dakika sürerken, tek göz çevresine yapılacak işlem 20 dakika sürmektedir. Bu uygulama o kadar etkilidir ki tek seans sonucunda bile size istediğiniz sonucu vermektedir.

İpli operasyonlarda kullanılan malzemeler kendiliğinden eriyen zararsız medikal ürünlerdir. En önemli özelliği olan ise basit ve risksiz bir uygulama olmasıdır. Operasyon son derece güvenli bir işlemdir ve ayakta da tedavi işlemi uygulanmaktadır. Hiçbir komplikasyon yaşamanız mümkün değildir ve bu komplikasyonlara maruz kalmazsınız. Uygulamanın avantajlarını sayacak olursak;

 • Tekrarlanabilir olması,
 • Her iki aday için kadın veya erkekte uygulanabilmesi,
 • Sadece yarım saat sürmesi,
 • Ağrısız olması,
 • Uygulama sonrasında günlük yaşantınıza ara vermemeniz,
 • Basit ve risksiz olması,
 • Kesinlikle iz bırakmaması,
 • İşlemden sonraki bir hafta kadar az bir sürede gerilmeyi hissedebilmeniz,
 • İşlemden sonraki bir ayda ise gözle görülür gerilme etkilerini görecek olmanız,
 • 3 ay sonrasında ise istediğiniz görünüme sahip olduğunuzu görecek olmanız,
 • Her zaman önemli olan tabiki yüz farklılığı bu uygulamada da yüz farklılık çeşidine göre etki alma süreçleri de farklı olmaktadır.

Uygulama sonrasında yüzde pembeleşmeler görülür ancak zamanla kaybolunacağı sorun teşkil etmez. Bu uygulama hiçbir şekilde yüzde kalıcı hasar ya da iz bırakmaz, uygulamadan sonra cilde rahatlatıcı kremler uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz germe İşlemi Sonrası Uyulması Gereken Zorunlu Kurallar

 • Dışarıya çıkılacağı zaman muhakkak güneş koruyucu kremini kullanmak,
 • Sıcak uygulama alanlarına gidilmemesi ve uzak durulması gerekmektedir. ( Mesela; sıcak duş almamanız, saunaya gitmemeniz ve hamamdan uzak durmanız gerekmektedir.)
 • Ciltte hassasiyetleşme meydana gelebilir bu durum normal olmanın yanında iyileşme sürecinde görülebilir.
 • Yatarken de başımızı yukarıda tutarak uyumamız gerekir ki bu şekilde oluşabilecek ödem artmalarını engellemiş oluruz.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Ameliyatsız yüz germe işlemi fokuslu ultrason yöntemi Ultraformer ile yüz ve boyuna birlikte uygulacak ise yaklaşık 60 dakika sürmektedir.

Ankara ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında daha genç ve daha sıkı bir yüze ve cilde kavuşmak için yapılan bu uygulamalar klinik ortamında estetik cerrahi doktorları tarafından uygulanmaktadır. İşlemin fiyatı kullanılacak yöntemin seans sayısına ve doktorun talep edeceği ücrete göre farklılıklar göstereceği bilinmelidir.