Fokus ultrason nedir?

Yüzümüz yıllar geçtikçe en çabuk şekilde değişim gösteren bölgemizdir. Bayanlar için pürüzsüz ve kusursuz yüze ve de dekolteye sahip olmak çok önemlidir. Bunun için acısız ve ameliyata gerek kalmadan yapılabilecek tek yöntem fokus ultrason yöntemidir. fokuslu ultrason sayesinde yüzünüzü gençleştirme işlemini ameliyatsız olarak yaptırabilirsiniz.

Fokuslu Ultrason Nasıl Uygulanır?

Fokus ultrason ile yüzünüz seanslar halinde gençleştirilebilmektedir. Yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında süren ve tek seansında bile sonuç alınabilen bu ameliyatsız yüz ve vücut germe, tıpta görüntüleme yöntemi olarak yaygın kullanımı olan, ses dalgalarının iletimi esaslı ultrason sisteminin odaklanarak kullanılması ile uygulanmaktadır. Sadece ses dalgalarının odaklanarak kullanılması ile ciltte kollajen oluşması ve bunun üretilmesi ile ciltte bir sentez, yeniden yapılanma oluşturulmaktadır. Bu bağ dokusu cildinizin sımsıkı ve genç görünmesini sağlamaktadır. Yüzünüze uygulanabildiği gibi fokus ultrason sistemi, boyun ve dekolte kısımlarınıza da uygulanması ile de iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.  Fokuslu ultrason sayesinde acılı ve sancılı, ameliyat ile şişkin süreçlerin hiçbirisini yaşamadan daha kolay bir şekilde Ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Fokuslu Ultrason Hangi Kişilere Uygulanır?

Yüzünün çevresinde sarkmalar oluşan kişilere, ortalama otuz beş ile altmış beş yaş arası kişilerde, kollajen artık etkisini kaybetmeye başlayacaktır, bunun başlaması ile ciltte oluşan sarkmalar ya da gevşemeler oluştuğu için bu yaşlarda çok daha iyi sonuçların alınabildiği tespit edilmiştir.

Bu yöntem sayesinde, göz kapaklarında oluşan sarkmalar, çene altındaki sarkmalar, kaz ayakları denen kırışıklıklar, yanak ve boyun kısmındaki aşağı doğru oluşan sarkmalar işte bütün bu bölgelere fokuslu ultrason ile yüz germe uygulanabilmektedir. Ama her uygulanan bölgede, uygulanmasındaki süre tabii ki farklılık göstermektedir. Göz çevresinde fokus ultrason uygulanmasında yirmi dakika kadar sürer iken, yüz bölgesinde ise, kırk beş dakika kadar süre olabilmektedir. Tek seansta bile, etkili bir sonuç alındığı gözlemlenmiş bir yöntemdir. Tam anlamı ile sonuç alabilmek ve bu durumu tam anlamı ile görebilmeniz  ortalama olarak, altı ay sürebilmektedir. Fokus ultrason ile yüz germe işlemi yapıldıktan sonra iki yıl boyunca kalıcılığı devam etmektedir.

İşlemden Sonra Ciltte Ne Gibi Etkileri Olmaktadır?

Ameliyatsız olduğu için dikiş veya iz olmaz, sadece pembelik şeklinde hafif belirginlik olabilecek kızarıklıklar olabilir. Ama çok belirgin olmadığı ve seanstan sonra da kremler ile cilt sakinleştirildiği için, rahatsız edilebilecek bir durum ile karşılaşılmayacaktır. Fakat cilt hassaslaştığı için, güneşe çıkar iken, güneş koruyucu kremlerin kullanılması önerilmektedir. Ciltte ki kurumaların önlenmesi için de nemlendiriciler kullanılması önerilmektedir.

Ciltte geçici olarak hassasiyet durumu söz konusu olabilmektedir. Bunun nedeni cilt altı dokuda yara iyileşmesi ve sentezi uyarmak amaçlı kontrollü bir yara oluşturulmasıdır.

Fokuslu ultrason, yüzünün derisi çok ince olan, yağ dokusu çok az olan kişiler için uygun bir yöntem değildir. Fokus ultrason işlemi, botoks ile karşılaştırıldığı zaman, çok daha doğal sonuçlar meydana gelmesinden dolayı daha çok önerilen bir yöntemdir.

Ameliyatsız Şekilde Cilt Gençleştirme  Yöntemi ve Ultraformer

Ultraformer ile cildin tam alt kısmındaki taşıyıcı olan dokulara ses teknolojisi uygulanması ile kollajen üretiminin tetiklenmesi neticesinde ciltte sıkılaşmalar ve gençleşmeler meydana gelmesi ile ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir.

Uygulamada Ağrı Var mıdır?

Hastalara sorulduğunda, bu uygulamanın anlık olarak iğne batması gibi diye tanımlamaktadırlar.Fakat eğer hasta ister ise anestezi uygulaması da yapılabilmektedir. Bu sayede bu sorun da ortadan kalkmış olacaktır. Uygulamanın hemen ardından, hasta günlük yaşantısına devam edebilmektedir.