Çene dolgusu uygulaması ile çene daha belirgin hale getirilebilirken, çenedeki geriliğin ya da ileri duruşun yüz estetiğini bozması durumlarında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Hastanın sadece çene bölgesi uyuşturularak ve belli bir hacimde çeneye dolgu enjekte edilerek yapılmaktadır. Kullanılan dolgu malzemesi genelde Hyaluronik Asit ve türevleridir.

Çene Ucu Dolgu Uygulaması

Hastanın ilk önce çene bölgesi uyuşturulur, daha sonra kanül veya enjektör yardımıyla dolgu malzemesi çenenin belli bölümlerine yerleştirilir. Bu işlem yüz bölgesinin diğer bölümlerine yapılan dolgu işlemiyle benzerlik taşır. Hastanın yaşam kalitesi bu işlemden sonra düşmez. Sadece dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar da yine hastanın yaşam kalitesini düşürmeyecek, hastanın hayatını etkilemeyecek düzeydedir. İşlem, ayrıca herhangi önemli bir yan etkisi ve riski bulunmadığından hastanın oldukça rahat bir şekilde estetik güzelliğine kavuşması anlamına gelir.

Çene ucu dolgu işlemi diğer, sorunlarıda göz önünde tutularak planlanmalı, ihtiyac olan diğer uygulamalar ile birlikte yapılabilmektedirler.  Yüzün hareketli tek bölgesi olan çenedeki estetik sorunları gidermek için ameliyatsız çene ucu dolgusu yöntemi uygulanmaktadır. Bu operasyon estetik bir yüze sahip olmak isteyenler tarafından talep edilmektedir.

Çene ucu dolgusu günümüzde estetik açıdan çenesinde düzensizlikler olan ve yüzündeki doğal simetrisinde bozukların giderilmesi için yapılmaktadır. Çene ucuna dolgu uygulanması ağrısız, acısız olarak kişilerin daha da çok araştırdığı ameliyatsız estetik çene uygulamalarındandır. Hasta çeneye yapılan küçük bir dolgu uygulaması sonrasında hayatına kaldığı yerden devam eder. Estetik olarak çene bölgesinde sadece kırışıklar var ise çene botoksu uygulaması tek başına yeterli olabilir.

Çene ucu dolgusu günümüzde sanıldığı gibi sadece bayanların ilgi odağında da değildir. Yüz güzelliğine önem veren erkekler de bu uygulamadan faydalanmaktadır.

Çene Dolgusu Kalıcılık ve İşlem Süresi

Ameliyatsız çene estetiği yani Çeneye dolgu uygulaması kısa süren bir işlemdir. Çene bölgesinde kızarıklık yada hafif bir şişlik görülebilir. 1 hafta sonra kontrolünüz gerçekleşir Ortalama 3 ila 4 gün içerisinde yüzünüzdeki farklılığı hissedebilirsiniz. Uygulama sonrasında günlük aktivitelerde kısıtlama gerektirmez.

Ankara çene ucu dolgusu fiyatları uygulanan dolgunun türüne ve miktarında göre değişiklik gösterecektir. ve işlemde merak ettiğiniz detaylar için bizi arayarak bilgi alabilir forumlarımızdan irtibata geçebilirsiniz.