Bayanların öncelikli sıkıntılarından biri de ciltteki erken yaşlanma belirtileridir. Bu belirtiler kişiden kişiye farklılık göstererek oluşurlar. En sık görülen yaşlanma belirtisi ise göz ve ağız çevrelerinde oluşan kırışıklıklardır. Zamanla insanlarda huzursuzluk yaratan bu belirtilerden kurtulmanın en etkili yollarından birisi de dermapen uygulamasıdır. Dermapen, diğer bir adıyla cilt soyma işlemi, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediğinden, tercih edilebilir yöntemlerden biri arasına girmiştir.

Dermapen Nedir?

Dermapen, Amerika’da son zamanların en iyi cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olarak seçilmiştir. Bu yöntem, yüzde zamanla çeşitli nedenlerle oluşan kırışıklıkları en aza indirmek ve cildin daha sıkı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacı ile uygulanır. Dermapen, epidermis olarak adlandırdığımız cildin en üst ve en değerli katmanına zarar vermeden uygulanır. Cilt soyma veya cilde zarar veren yöntemler kullanılmadan uygulanan dermapen, yüz haricinde el, boyun bölgesi ve kolların iç bölümleri gibi alanlara da uygulanabilmektedir.

Dermapen Ne İçin Yapılır?

Dermapen, göz çevresi ve altlarında oluşan morluklar ve torbaları, güneş ışınları yüzünden zarar görmüş ciltlere, boyun ve gıdı bölgelerinde zamanla oluşan kırışıklık ve sarkmaları ve yüz, boyun ve kol bölgelerinde oluşan diğer yaşlanma belirtilerini tedavi etmek amacı ile yapılır. Tüm cilt tipleri için uygulanabilen bu yöntem, uygulandığı bölgede ayrıca gençleştirme ve canlandırma gibi reaksiyonlar da veriyor.

Dermapen İşlemini Kimler Yapabilir?

Dermapen tedavisi, genellikle hastanelerde uygulanır ve uzman estetik cerrahlar veya dermatoloji doktorları tarafından yapılır. Bu tedavi yöntemi, gerekli ekipmanların bulunması halinde kliniklerde de uygulanabilir. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden uygulanan dermapen tedavi yöntemi, uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını da arttırır.

Dermapen İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Dermapen işlemi, diğer gençleştirme ve canlandırma yöntemlerine kıyasla herhangi bir zorluk içermiyor. Dermapen tedavisine başlamadan önce ciltte bulunan tüm makyaj izleri siliniyor ve cilt tamamen saf bir hale getiriliyor. Dermapen tedavisi yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Eğer hastanın dayanılabilir derecede acıya bile hassasiyeti varsa, hastaya anestezi etkili krem de uygulanabilir. Dermapen cihazının üzerinde bulunan oldukça ince, yaklaşık 0,02 milimetre çapındaki iğneleri, cilde dik bir açıyla hızlı bir biçimde girip çıkar. Bu işlem sayesinde cildin üst tabakasına sürülen kremlerin alt tabakalara ulaşmasını sağlamak amacı ile bölgede kanallar açılmış olur. Tedavi esnasında yüzde ufak kanamalar görülse bile, tedaviden önce bölge uyuşturulduğu için herhangi bir acı veya hassasiyet hissedilmez. Bu işlemin bitmesinin ardından, dermapen uygulaması yapılan bölgeye çeşitli maskeler, cildin yenilenmesini sağlayan krem veya losyonlar uygulanabilir. Uygulanan bu maske, losyon veya kremler, tedavi esnasında bölgede açılan kanallar ile derinin alt tabakalarına kolayca ulaşabilir. Tedavi sırasında uygulanan ürünlerin içerdiği vitaminler, cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını ve canlanmasını sağlar.

Dermapen Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Dermapen tedavisi, diğer yöntemlerde de olduğu gibi kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Ortalama bir dermapen tedavisi 30 dakikadan başlayarak 2-3 saate kadar sürebilen seanslar halinde uygulanır. Belirli aralıklar verilerek uygulanan bu tedavi yöntemi, etkilerini tamamı ile hissetmek ve görmek isteyenler için en az 4 seans uygulanması gerekir. Cildinizin tedaviye verdiği reaksiyonları göz önünde bulunduran uzman cildiyeciler, size hangi aralıklarla ve hangi sıklıkta tedaviye devam edilmesi gerektiği hakkında bilgilendirme yapacaklardır.

Dermapen tedavisi, cildin en üst ve en değerli katmanı olarak bilinen epidermise zarar vermeden, soymadan uygulanan bir tedavidir ve gözenek sıkılaştırma, cildi yenileme ve gençleştirme amaçları hedeflenerek uygulanır. Oldukça kısa zamanda, gözle görülür değişimler yaratan bu tedavi yöntemi, cerrahi müdahale gerektirmediğinden en sık tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmeyi başarmıştır.