Günümüzde sosyal çevre, etnik nedenler ya da dinsel konulardan dolayı bekaret zarı dikimi yapılmaktadır.  Bilindiği üzere ülkemizde de evliliklerde, birçok kesimde ilk ilişkide kanama gelmesi beklenir. Bu soruna çare olarak estetik alanında bugün (himenoplasti) kızlık zarı dikimi işlemi yapılmaktadır.

Himenoplasti Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu

Kızlık Zarı DikimiYırtılan kızlık zarının eski haline gelmesi çok zor hatta imkansız bir işlemdir. Himenoplasti işleminin amacı, ilişki esnasında kanama gelmesini sağlamaktır. Bekaret zarı dikimi kalıcı ve geçici olarak iki yolla da yapılabilir.

Kalıcı himenoplasti işleminde vajinada yama yapılarak yani flep tekniği kullanılarak kanama gelmesi sağlanır ve evlilikten 1 yıl önce yapılabilir. Bu işlem için en çok başvurulan yöntemlerden olan flep tekniği idrar çıkışını sağlayan noktanın karşısına yine vajina içerisinden kesilen parçanın yerleştirilmesiyle yapılır.

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi ise, ilişki esnasında kızlık zarının yırtılmasıyla kanama gelecek şekilde yapılma esasına dayanır. Bazı yöntemlerde mukoza girişine çapraz dikiş atılarak yırtılacak alan belirlenirken, bazen ise daraltarak yırtılma amaçlanır. Bu işlemlere de kişinin yapısına göre uzman karar verebilir.

Kızlık Zarı Dikim İşlemini Kimlere Uygulanabilir ?

Kızlık zarı dikimi operasyonu, 18 yaşından büyük bayanlarda yapılabilmektedir. Ayrıca kan pıhtılaşması sorunu yaşamayanlar da yine bu işlemi yaptırabilirler.

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürer?

Geçici kızlık zarı dikim işlemi, 10-15 dakika kadar sürmektedir. Kalıcı bekaret zarı dikimi ise, flep yöntemiyle yapıldığında 30-40 dakika sürmektedir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır mı?

Kızlık zarı muayenesi, uzman hekim tarafından yapılmadığı müddetçe anlaşılmaz ve partnerinizin de bunu fark etmesi çok zor hatta imkansızdır.

Kızlık Zarı Dikimi Nerede ve Kimler Tarafından Yapılır?

Hastane şartlarında plastik cerrahlar tarafından kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir.

Cerrahi İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrası doktorunuzun önerilerini dikkate alarak ağır sporlardan kaçınmalı ve bacağın aşırı açılmasını sağlayan her türlü hareketten kendinizi korumalısınız.

Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları, bekaret zarı kalıcı olarak onarılacaksa doktorun belirleyeceği ücret geçerli olacaktır. Himenoplasti sedasyon ve local anestezi altında yapılan kısa süren bir operasyondur. Hastalar aynı gün evlerine dönüp normal hayatlarına devam edebilirler.