Bilim ve teknolojinin gelişmesi ve bu iki gelişimin de birleşmesi ile medikal kozmetik ve estetik sektöründe de gelişmeler yaşanmıştır. Cilt bakımları da artık eski usulde ilerlememektedir. Medikal cilt bakımı da dermo kozmetik ürünler sayesinde cildin yeniden canlanmasını sağlar. Ciltte biriken yağ, siyah nokta ve iyi temizlenememiş makyaj kalıntılarını da sağlıkla temizler. Kısacası cildin solgun görünmesine sebep olan tüm etkenlerden medikal cilt bakımı ile sorunsuz bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Medikal Cilt Bakımı Uygulamaları

Medikal Cilt Bakımı UygulamalarıMedikal cilt bakımına karar verilmeden önce cilde hangi tedavinin daha uygun olduğunu bulmak gerekmektedir. Küçük bir cilt analizi yapılarak yüzün hangi bakıma ihtiyacı olduğu belirlenmelidir. Medikal Cilt Bakımı ciltte biriken her kötü hücrenin temizlenmesi için en doğru yöntemdir. Cilt önce temizlenir ve daha sonraki işlemler için hazırlanmış olur. Bu temizleme esnasında ciltte 1 – 2 günlük süreler ile görülen kızarıklık ve soyulmalar olabilir. Bunun kontrollerini cilt uzmanınızla yaparak ve bu süreçte ekstra nemlendiriciler kullanarak olumlu sürece ulaşmak mümkün hale gelir.

Cilt bakımı işleminde buhar terapisi ile cildin ölü hücrelerden temizlenmesi sağlanır ve açılan gözeneklere derin olarak dezenfeksiyon uygulanır. Bu uygulama ciltteki tüm siyah nokta ve sivilce oluşumlarını temizler ve cildi canlandırır. Nemlendirici ve besleyici bakım maskeleri ile buhar ile temizlenen vücuda uygulama yapılır. Bu maske işlemleri ile de seans tamamlanır. Eğer kişinin cilt yapısına göre daha fazla uygulamaya ihtiyaç duyduğu görünüyor ise uzmanı ile birlikte en doğru yöntem bulunur.

Cilt Bakımında Peeling

Kimyasal peeling ile cilt bakımı ise yine canlı görünmeyen ciltler için en güzel çözüm yollarından biridir. Bu işlem ayrıca ciltteki güneş lekeleri gibi zamanla oluşabilecek lekelerin de temizlenmesine yardımcı olur. Renkli lekelerin yanında yüzeye çıkmış kırışıklıklar, akne ve bu aknelerin izlerinin temizlenmesinde de faydası vardır.

peeling cilt bakım uygulaması cildi zamanla yıpranmış, tazeliğini ve ışıltısını zamanla kaybetmiş kişiler için en uygun yöntemlerden biridir. Peeling derinin cansız üst tabakasını ayırarak derinin alt tabakasındaki canlı ve genç hücreleri açığa çıkarmaktadır. Amaç üstte kalmış hasarlı tabakayı soyarak alttan gelen taptaze görüntülü cildi ortaya çıkarmaktır.

Cilt bakım için kimyasal peeling işlemi ile;

  • Ağız etrafı ve göz çevresindeki ince kırışıklıklar,
  • Güneş ışınlarının ve kalıtsal olarak gelen cilt yıpranmaları,
  • Akne ve akne izleri,
  • Çiller, güneş lekeleri, gebelik sürecinde oluşmuş izler ciltten tamamen atılır.

Medikal Cilt Bakımı Hydrafacial Teknolojisi

Medikal Cilt Bakım Hydrafacial TeknolojisiDekolte, yüz, boyun en başta olmak üzere nemini, ışıltısını kaybetmiş, sivilcelenmiş, çeşitli lekeler oluşmuş cilde uygulanabilmektedir. Amacı zarar görmüş çeşitli ciltleri en doğal haline ve görüntüsüne ulaştırmaktır.

Hydrafacial Cilt yenileme ve Cilt Bakımı tekniği ile hızlı ve güvenli bir şekilde capcanlı görünen bir cilt elde edilebilir. Ciltler özel bir sistem olan vakumlama sistemi ile temizlenir. Mikro dermabrazyonlar sonrası cilt için çözünürlülük derecesi yüksek antioksidan serumlar küçük masajlar ile yedirilmektedir. Daha sonra cilt için kırmızı ve mavi led ışıklar verilir. Ciltteki problemler için uygulama yapılır. Bu uygulama cildin ihtiyacına göre arttırılır veya azaltılır.

Bu cilt bakımı yönteminin en gözde olmasının sebebi herhangi bir morluk ve kızarıklık olmadan işlem bittiği anda günlük yaşama istenildiği yerden devam edilebilirdir. Sanki hiç işlem gerçekleştirilmemiş gibi ama canlanmış ve yenilenmiş bir vücut yapısı ile.

Ankara Medikal cilt bakımı fiyatları ve uygulamaları ile tazelenmiş bir cilt, ve tüm eskimişliğinden kurtulmak için, ileri teknoloji ile yıpranmış ciltler için işlemleri.