Yüzünde sarkma olan birçok kişi daha gergin bir cilde sahip olmak için estetik müdahalelere başvurur. Ancak çoğu kişi bu müdahalelerin cerrahi olmamasını ister. Ameliyatsız estetik müdahale işlemi yaptırmak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri ise iple yüz asma, kontür lifti, silüet lifti gibi isimlerle bilinen Ultra V Lift ve iple askılama olarak adlandırılan UNI Cog yöntemleridir.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Yaşlanmaya bağlı olarak yüzde, özellikle de çene ve yanak kısımlarında ortaya çıkan sarkmaları ortadan kaldırmak için kullanılan bu yöntemde alerjin etkisi olmayan iplikler kullanılır ve cildin altına çok az girilerek etkisi 2 yıla kadar süren müdahale gerçekleştirilir. Örümcek ağı estetiği işleminin en büyük avantajları cerrahi bir müdahale olmaması ve müdahaleden kısa bir süre sonra kişinin normal hayatına dönmesidir.

Ultra V Lift Yöntemi Nedir?

Ultra V Lift yöntemi kullanılarak yüz asma düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılmakla gerçekleştirilen germe yöntemidir. Son yıllarda daha fazla rağbet görmeye başlayan iple yüz askılama yöntemi daha çok sarkmanın hafif olduğu ve çizgilerin derin olmadığı kişilere uygulanır. Bu uygulama, cilt altında çok derine inilmeden ipler vasıtasıyla sarkmış derinin toparlanması işlemidir. Zamanla eriyip kaybolan bu iplerle yapılan işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem sadece yarım saat sürmektedir.

 

Uni Cog İp ile Yüz Asma İşlemi

Sarkmanın daha fazla ve kırışıklıkların daha derin olduğu kişiler için uygulanan yöntemdir. Uni Cog ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan yüz asma daha ince, hassas, yağ dokusu az cilde sahip olan kişiler için idealdir. Beyin ve kalp ameliyatlarında da kullanılan bu ameliyat ipleri ince uçlu iğnelerin yardımıyla çok derin katlarına inilmeden cildin altına yerleştirilir. Böylece, ipler dokuya daha sıkı bir şekilde tutunur. Bu ipler sayesinde cildin doğal kollajen salımını tetikler ve böylece cildiniz daha sıkı bir hale gelir. İşlem risksiz olup herhangi bir olumsuz sonuç ortaya çıkmaması için deneyimli bir doktora başvurmak gerekir.

İyileşme Süreci

İpler ile ameliyatsız yüz germe İşlemin hemen ardından günlük hayata dönülebilir. Ancak ilk birkaç hafta bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Öncelikle ağzı çok açmamaya ve fazla mimik kullanmamaya özen göstermek gerekir. Yaklaşık üç hafta yüzüstü uyumamak, yüze fazla dokunmamak ve ovuşturmamak tavsiye edilir. Ciltte yer yer kızarıklık ve şişlikler ortaya çıkabilir. Bu durumda buzla kompres yapmak gerekebilir. İşlemden sonraki ilk günlerde kaşıntı da olabilir. Sonuçlarını işlemin hemen ardından hissetseniz de olumlu etkiyi tam olarak görmeniz için birkaç hafta gerekir.

Ameliyatsız İple Yüz Askılama ve Germe İşleminin Avantajları

Yüz asma cerrahi bir ameliyat olmaması en büyük avantajıdır. İşlemin ardından yatarak tedavi uygulanmaz. Ayrıca, işlem uzun bir iyileşme süresi gerektirmediği için kişi kısa sürede sosyal hayata geri dönebilir. Ameliyatsız iple yüz askılama işleminin en büyük avantajlarından biri de daha doğal bir görüntü ortaya çıkarmasıdır. İşlem lokal anesteziyle gerçekleştirilir. Bu yüzden de genel anestezi sırasında ortaya çıkabilecek riskleri barındırmaz. Cerrahi operasyonlardan sonra gözlenen yara izleri bu işlem sonrasında görülmez. Sadece kıl köklerinde minik iğne izleri kalır. Bu izler de çok kısa sürede geçer.

İple yüz asma, germe İşlemin ağrısız, iyileşme süresinin de kısa olmasının yanı sıra genellikle, 2 yıldan fazla etkisini koruması da işlemi yaptıranlar açısından avantaj oluşturmaktadır. Cerrahi ameliyat dahil birçok yönteme göre daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilmektedir. Ankara’da bu yöntemi uygulayan doktorlardan bilgi edinebilirsiniz.