Şakak dolgusu uygulaması alında oluşan çöküklükleri gidermek adına bu bölgeye yapılan kalıcı ve geçici yağ enjeksiyonları şeklinde uygulanır, Ameliyatsız olarak derin alın çizgilerini gidermek içinde sıkça başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir.

Alına Şakak Dolgusu Uygulaması

Şakak bölgesi, yüzün üst üçte birinde, periorbital bölgenin lateralindeki alandır. Yaşlanma ile birlikte hem kemik dokuda kayıp, hem yumuşak dokuda azalma nedeniyle çökük bir görünüm alabilir. Yumuşak dokudaki hacim kaybı ve ciltte incelmeye bağlı bu bölgedeki damarlar kolaylıkla görünür hale gelebilir. Bu problemler, şakak dolgusu ile çözümlenebilir.  Derinleşmiş ve alın çizgilerine dolgu uygulamasıda Alın kırışıklıkları tedavisi adını yapılan bir uygulamadır.

Temporal bölgeye uygulanan dolgu maddeleri de diğer yüz bölgelerinde olduğu gibi hyaluronik asit içeriklidir. Bu bölgede temporal arter bulunduğu için uygulamayı mutlaka iyi bir anatomi bilgisine sahip uzman bir doktorun yapması gerekir. Bazı durumlarda elmacık bölgesine dolgu uygulandığında üst kısımdaki temporal bölge çökük kalabilir, dolayısıyla elmacık bölgesi ile birlikte temporal bölgeyi de hacmen dolgun hale getirmek daha uygun bir yaklaşım olacaktır. Alın çizgilerine dolgu uygulanması çizgilerin botoks ile giderilemeyeceği yollarda tercih edilmelidir.

Şakak Germe Uygulaması

Şakak germe işlemi, saçlı derinin iç kısımlarında 5-6 santim kadar uzunlukta kesi alanı açarak oluşturulmaktadır. Saç dokusunda herhangi bir tahribat yaratıp, saç dökülmesine yol açmamak maksadıyla kesi açılacak alanı hassas ve titiz bir tespit ile belirlenerek işlem için hazırlık yapılır. Özenle açılan kesi bölgesinde sinirlere herhangi bir zarar vermeden cilt serbestleştirilir. Bu işlem donanımlı cerrahi klinik ortamda minimum risk ile kısa sürede tamamlanmaktadır. Sıyrılan deriyi sağa, sola, aşağı, yukarı doğru gerdirerek fazlalık olan kısım alınır ve cerrahi işlem sonlandırılır. Temporal kaldırma adı verilen işlemle kaş içinden yapılan askıya gerek olmaksızın işlem tamamlanabilir ancak daha uzun süreli bir etki için ayrıca askıya alınması tavsiye edilmektedir. 30-60 dakika arası süren şakak germe operasyonundan sonra bandaj uygulaması gerçekleştirilip işlem sonlandırılır.

Vücudumuz yıllar geçtikçe kendisinden ödünler vererek yorulmaktadır. Yaşlanma ile birlikte görülen yüz değişiklikleri, epidermisin incelmesi, ciltte esneklik kaybı, kas atrofisi ve subkütan yağ ve kemik değişikliklerinin hepsinin hacim kaybıyla sonuçlanmasını içerir. Kişiye yorgun bir görünüm veren bu değişimler iyi hissetmemesine sebep olabilmektedir. Kemik dokulardaki incelme ve kaybı yerine koymak mümkün olmayabilir ama yumuşak dokudaki kayıplarda dolgu maddeleri ile dolgunluk sağlanarak tekrar genç bir görünüm kazanılması sağlanabilir.

Ankara şakak dolgusu fiyatları ve alın kırışık tedavisi uygulamaları hakkında gerekli bilgiler için bizleri arayabilir sorularınızı yöneltebilirsiniz.