Mezolifting cilt gençleştirmek için kullanılan en doğal yöntemlerden biridir. Cildimiz şüphesiz vücudumunuzun en önemli parçalarından biridir. Zaman içerisinde yaşlanma, güneş ışınlarına maruz kalma, stres ve çeşitli yaşam koşullarından dolayı cildimiz sarkmakta çeşitli kırışıklıklar meydana gelmektedir.  Bunun gibi durumlarda en sık kulanılan yöntemlerden birisi mezoliftingdir.

Mezolifting Cilt Gençleştirme Uygulaması

Mezolifting Cilt Gençleştirme UygulamasıMezolifting adı üzerinde Lifting(gerdirme) etkisi  oluşturmak için yapılır. Yaşlanma ve çeşitli yaşam koşulları dolayısıyla cildin elastikiyetinde kayıp olur ve cildin içerdiği vitamin antioksidan dengesi bozulur ki; zaten oluşan kırışıklıkların sarkmaların sebebi budur. Cilt dokusunun sahip olduğu vitaminler ,antioksidanlar, mineraller, amino asitler ve kollejen maddeler(dolgu maddeleri) normal durumuna getirilerek cildin gençleştirilmesi hedeflenmektedir.

Belirli bir yaş sınırlaması yoktur. Yaşı genç olup da çeşitli durumlardan dolayı cildi deformasyona uğramış hastalarda da uygulanabilir fakat genel olarak uygulama sıklığı 40 yaş ve üzeri hastalar içindir.

Mezolifting Ameliyatsız yüz germe işlemi. Yanaklara, göz kenarlarına ,dudaklara, çeneye ,boyuna , dekolte bölgesine ve el sırtındaki kırışıklıklara uygulanmaktadır. İnce iğneler ve mezolifting tabancaları kullanarak cilt altına ilaç karışımı enjekte edilir. 1 uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürer. İlaç karışımının içinde A;B,C,E,K vitaminleri ,aminoasitler ,mineraller , koenzimler, nükleik asitler, dimetil amino etanol, somon balığından elde edilen somon DNA ve kök hücreler bulunur.

Tamamen acısız bir uygulama olup gerekirse de lokal anestezikler kullanılmaktadır. Ortalama 4-6 seans sürmekte olup bu durum kişinin cildinin durumuna göre de değişiklik göstermektedir. Seans aralıkları da ortalama 2-4 hafta arasında değişkenlik gösterir.

Ankara Mezolifting işlemi hakkında bilgi almak ve sorularınıza yanıt almak için bizleri arayabilirsiniz. Uygulamanın fiyatları işlemi yapan doktora ve merkeze göre değişiklik gösterecektir.