Soğuk lipoliz ile Bölgesel incelme teknikleri günümüz bilim ve teknolojisi ile birleşince çeşitlilik kazanmıştır. Ultrasonik ve radyofrekans teknikleri kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Son dönemlerin bölgesel zayıflama yöntemlerine katılmış tekniktir.

Lazer lipoliz vakumlu ve vakumsuz olarak iki türde yapılmaktadır. Yağ aldırma işlemlerine gerek kalmadan bu yöntem başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Bu yöntemin dayandığı fikir, vücuttaki bölgesel yağların önce ısıtılması işlemi yapılarak sonra ısıtılan bölge soğutularak yağ bölgesinin vücuttan atılma işlemidir. Bu yöntem cerrahi bir ameliyat gereksimini ortadan kaldırmaktadır. Yaşlı, genç, kilolu, kilosu normal olan fakat bölgesel anlamda problemleri olan herkese soğuk lipoliz işemleri uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Bölgesel İncelme Uygulaması

Yanlış beslenme ya da kalıtsal vücut hatlarından dolayı zamanla şikayet edilen yağlanmalar meydana gelmektedir. Bu yağlanmaların sebebi çoğu zaman beslenme alışkanlıklarının yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Günümüz teknolojisi ile bölgesel incelme sağlanabilmektedir.

Bu yöntemin uygulandığı alana vücudun ani ısı değişimlerinden etkilenmemesi için birkaç adet ped yerleştirilir. Soğuk lipoliz yönteminin gerçekleştirileceği makinenin başlığı olabildiğince büyüktür. Bu makine ile temas başladığı an bölgesel zayıflama yönteminin uygulandığı an yavaş yavaş 42 dereceye çıkartılır. Sıcaklık 42 dereceyi bulduğunda 10 dakika olmak üzere vücudun bu sıcaklığı sabit tutulur. Ve 10. Dakika dolduktan sonra yavaş yavaş bölge ısısı -5 dereceyi görene kadar soğutma işlemi yapılır. Bu işlem vücut kalınlığına göre 20 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterir. Vücut ani sıcaklık ve soğukluğa tabi tutularak bölgedeki yağ hücrelerinin ölmesine sebep olur ve artık hücre ölümü gerçekleştiğinde vücut bu yağların gereksiz olduğunu algılayarak burayı yenilemeye başlar. Bu işlem esnasında vücudun başka hiçbir bölgesi zarar görmemektedir.

Soğuk Lipoliz Sonrası

Soğuk lipoliz işlemi sonrasıda 15 gün içinde bile gözle görülür değişikliklere meydan verdiği için tercih edilen yöntemlerin en başında gelmektedir. Birçok bölgeye de uygulanabilir olması ikinci sebebidir.

Göbek zayıflatma yöntemlerinden en başarılı olanı yine soğuk lipoliz ameliyatı. Bu yöntem vücuda ekstra bir yük eklemeden mükemmel sonuçlar alınabilir. Günlerce bekleyip diyet listesi uygulayarak beklemek yerine ilk seansta bile gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkündür.

Göbek zayıflatmada kullanılan soğuk lipoliz operasyonu ilk seans uygulandıktan sonra tekrar gerekiyorsa bir uzman kontrolünde 6 ay sonra yine uygulanabilir. Uygulama alanında ilk seanstan sonra %20 ile %40 arasında incelme görülür. Göbekteki yağ kalınlığının oranına göre seansın uzunluğu 20 dakika ile 180 dakika  arasında uygulama süresi değişiklik gösterir.

Göbek inceltme amaçlı soğuk lipoliz uygulandığı anda 3. Haftadan sonra belirgin farklar gözle görülür hale gelir.  1.5 ay sonunda kesinlikle belirginleşir ve 4 ay süre ile de yağ yakılmaya ve oluşumu engellenmeye odaklı bir yöntemdir.

Bireylerin incelme anlamında zorlandıkları en önemli yerlerden biri de basenlerdir. Basenler doğru bir egzersiz ve uzman elinde uygulanan soğuk lipoliz yöntemi ile çözümü getirir. Her şey tam anlamı ile yerine getirilirse 1 ay gibi kısa bir sürede 5 kilo yağdan kurtulmak mümkündür.

Basen inceltme Ankara soğuk lipoliz yöntemi ile başarılı sonuçlar doğurur. Basen üzerine sürülecek koruyucu jel ile işleme başlanır. Sonraki basamakta uygulama cihazı basen bölgesine yaklaştırılır. Hafif derecedeki vakum ile bölge yumuşak hareketler ile içeri çekilir işlem yağ tabakasının kalınlığına göre uzar veya kısalır. Basen inceltme için bu yöntemlerin dışında sağlıklı bir spor hayatı da önermekteyiz.