Gençlik aşısı IAL Sistem cilde farklı zaman aralıklarda cildi genleştirme amaçlı minimal iğneler kullanılarak %100 saf hyalüronik asit kullanarak yapılan aşı ile cidin kendini ormaasını sağlayan hücereleri harakete geçirerek ciltte sıkılaşma ve nem kazandırılması hedeflemektedir.

Ciltteki önemli bir ara madde olan hyalüronik asit, yüzün gerginleşmesi, nemlenmesi ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılır. Genetik faktörler ya da yaşın ilerlemesi sebebiyle ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar oluşabilir. Bu süreci ortadan kaldırmak için saf (IAL Sistem) hyalüronik asit kullanılır. Cildin nem oranı da ciltteki kırışıklıkların açılmasına hizmet eder, bu sebeple aşının içerisinde nemlendirme özelliğini arttırmak için saf hyalüronik eklenir. Gençlik aşısı bu maddeleri içeriğinde barındırır. Hyalüronik asit, su tutucu özelliğinden dolayı cildin nemlenmesini sağlar.

Gençlik Aşısı (IAL Sistem)Böylece doku daha sağlıklı bir görüntüye sahip olur. Hyalüronik asit deriye dışarıdan verilerek cildin sıkılaşmasına destek olur. Bu uygulama sayesinde cildin gençleşmesi için kolajen ve elastin maddelerinin arttığı gözlenir.

Cildin elastikiyeti artar ve daha pürüzsüz bir ten oluşur. Yaş ilerledikçe vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit azalır. Dışarıdan yapılan (IAL Sistem) hyalüronik asit takviyesi cildin doğal görüntüsünü bozmadan genç bir görüntünün oluşmasını destekler ve yaşlanmayı da geciktirir.

Gençlik aşısı (IAL Sistem) genellikle yüze uygulanmaktadır. Yüz dışında boyun ve el üstüne de uygulanması söz konudur. Ciltte oluşan sarkma ve kırışıklığın giderilmesi için nemlendirme desteğinin en güvenilir uygulaması ciltteki gevşemeye izin vermez. Yaşlanmayı geciktirici, cildi koruyucu özelliklere sahiptir.

IAL Sistem Gençlik aşısı uzun vadeli kullanım sağlayan bir uygulamadır. Gençlik aşısının 6 ayda bir tekrar edilmesi görüntüyü, cildin pürüzsüzlüğünü korumak için önemlidir. 2 ila 4 hafta aralıklarla 3 seans uygulanmalıdır. Bu uygulama için ileri yaşta olmanız gerekmez, 20 – 25 yaşlarında her kadın gençlik aşısı yaptırabilir. Cildin genç formunu koruma özelliği olduğu gibi yaş ilerledikçe tedavi edici özelliği sebebiyle de uygulaması yararlıdır. Uygulama yapılmadan önce cilde anestezi özelliği olan bir krem sürülür. İşlem 15 – 20 dakika sürmektedir. Cilde bu uygulama yapıldıktan sonra minik kızarıklıklar görülebilir, fakat bu kızarıklıklar kalıcı değildir, birkaç saat içinde cilt eski rengine dönecektir. Gençlik aşısı uygulandıktan sonra iki üç gün kadar sırt üstü yatmak ve ağır sporlar yapmamak gerekir. Uygulama sonrasında yüzünüzde buz gezdirmek ve yüzünüze hafif masaj yapmanız faydalı olacaktır.

IAL Sistem’in hiçbir yan etkisi yoktur. Cildinizin hassasiyetine göre uygulanan noktalarda minik kızarıklıklar, şişlikler oluşabilir fakat bu görüntü kısa süre sonra yok olmaktadır. İleri yaştaki kadınlarda damarların incelmesi sebebiyle, bu uygulama yapıldıktan sonra ufak morluklar görülebilir. Fakat kısa süre sonra cilt eski rengine dönmektedir.

IAL Sistem Ankara Gençlik aşısı fiyatları hakkında ön bilgi almak için doktora sor formu üzeriden sorularınıza yanıt alabilir yada numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.