Göz çevresi dolgusu uygulaması, Göz etrafında mimiklerin yoğun kullanılması, ince cilt yapısı, güneşli havalarda gözlük kullanılmayıp gözlerin kısılması gibi nedenlerle oluşan kırışıklıkların tedavisinde uygulanmaktadır. Yıllar ilerledikçe, bu kırışıklıklara müdahale edilmediği takdirde iyice derinleşebilir. Göz çevresi dolgusu ile göz kenarlarında derinleşmiş kaz ayakları gibi istenmeyen görüntünün düzeltilmesi ve estetik bir görünüm oluşturulması amaçlanır. Kaz ayak bölgesindeki cilt çok ince olduğu için genelde Kaz ayakları botoksu uygulansanda sorunun dolgu ile giderilmesi gerektiği durumlarda ise bu bölgede çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü bu bölgede ciltte kabarıklıklar ve düzensizlikler oluşabilir. Kaz ayaklarına dolgu uygulaması ince uçlu iğne ile orta derin dermis içine yapılır. Böylece göz altı ve göz çevresinde istenmeyen görüntüler yok edilerek daha genç bir görünüm elde edilir.

Göz Altı ve Çevresine Dolgu Uygulaması

Göz çevresinde oluşan mimik çizgileri, güneş tahribatı sonucunda oluşan ince çizgilerin çözümü için önce botoks işlemi uygulanmalı, botoksun yapılamadığı bölgelere veya botoks sonrası derinleşmiş çizgilerin tamamen yüzeyeleşmesi durumunda ikinci bir uygulama olarak dolgu yapılmalıdır. Göz çevresinde zamanla oluşan çizgilerin ve dengesiz görünümleri çözümü için de göz çevresi dolgusu uygulanmaktadır. Göz altı Işık dolgusu sayesinde ise yorgunluğa bağlı olarak göz altında çökmeler, kaz ayaklarındaki kırışıklıklar gibi estetik görünümü olumsuz etkileyen görüntüler ortadan kaldırılır. Kişilerin estetik bir görünüme kavuşması için en çok kullanılan yüz şekillendirme yöntemlerinden birisidir. Çizgiler tam oturduktan ve derinleştikten sonra yapılan tedaviler iyi bir görünüm sağlasa da optimum sonucu vermeyebilir. Etkili bir estetik yöntemi olarak uzman kişiler tarafından sağlıklı ve hijyenik ortamlarda uygulanarak, göz çevresinde istenmeyen görüntülerin yok edilmesi için uygulanır. Böylece kişilerin göz çevresi ile ilgili yaşadıkları sorunlar çözüme kavuşturulur.

Göz çevresi dolgusu ile kişiler estetik bir görüntü elde ediyor. Bu uygulamanın yapılması için kişinin probleminin bu çözüm yöntemi ile düzeltilecek düzeyde olması gerekiyor. Ayrıca göz çevresi dolgusu gebe olmayan, çocuk emzirmeyen ve gelişim çağını tamamlamış olan tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilen yöntemdir.

Göz çevresi dolgusu da dudak ve yüz dolgusu gibi, ince uçlu iğneler yardımıyla deri altına enjeksiyonla yapılır. Bu uygulamaya başlamadan önce hastanın göz çevresi muayenesi yapılarak uygun olan tedavi içeriği belirlenir. Düşük dozda uygulanacak olan lokal anestetik kremler ile hastanın acı hissederek rahatsız olmasının önüne geçilir. Göz çevresi dolgusu yapılmadan önce göz etrafı özel bir tonik ile temizlenir. Yüzün anatomisine uygun belirlenen noktalara azar azar dolgu aşılaması yapılır. Kızarıklık önleyici medikal krem sürülür. Göz çevresine konulan pamuk üzerinden buz uygulaması yapılarak, kızarıklık ve şişmesine karşı rahatlık vermesi sağlanır.

Deri altına salınan ve vücudun doğal bir maddesi olan hyaluronik asidin çalışması ve deri altında kolajenlerin elastik yapının uyarılması ile deri pigmentlerinde ışıltı etkisi oluşur. Tek seans yapılan bu çalışmadan sonra etkisi hemen görülür. Bu işlem ile kaz ayaklarındaki ve göz çevresinde rahatsız edici olan görüntü kamufle edilir. Tek seans yeterli olmaması durumunda rötuş çalışmaları ile istenilen görüntüye ulaşılabilir. Her iki göze de lokal anestezi yapılıp, işlemin tamamlanması ortama 30 dakika sürmektedir.

Ankara göz çevresi dolgusu kaz ayalarının tedavisinde ve çöküklerinin giderilmesi hakkında bilgi almak için numaralarımızdan bize ulaşabilir, forumlarımızdan sorularınıza yanıt alabilirsiniz.