BACAK BÖLGENİZDE YENİ BİR GÖRÜNTÜYE SAHİP OLMAK İÇİN: UYLUK GERME

Bilmeyenler için uyluk; vücudumuzda kalça ile dizimizin arasında bulunan bacak bölgesine verilen isimdir. Sürekli olan kilo değişiklikleri, yaşanılan hamile durumu veya yaşlanmamız uyluk bölgemizde kırışıklığa veya sarkmaya sebep olabilir. Kilo verdiğinizde bile vücudunuzda illa ki sarkmalara sebep olacaktır. Uyluk kısmında yaşayacağınız bu sarkma siz yürürken bile birbirine değeceği için rahatsız edecektir. Bu gibi durumlarda ise daha sağlıklı, mutlu ve genç bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız eğer yaptırmanız gereken şey bir uyluk gerdirme estetik operasyon olacaktır.

NE İÇİN YAPILIR?

Hamilelik sonrasında oluşan veya aşırı kilo kaybının sonucunda meydana gelen sarkmalardan ötürü oluşan kötü görüntüyü yok etme amaçlı yapılan bir operasyondur. Fakat her cilt tipi için uygun değildir. Eğer ki vücudunuzda bu gibi durumlar sonucunda sadece yağlanma mevcutsa daha basit operasyonlar ile bu sorun giderilebilir. Ancak Örneğin; hamilelik sonucunda meydana gelen yağlanmaya bağlı olarak uyluk bölgesinde bir sarkma söz konusuysa evet bu germe estetiği tam size göre olan operasyondur

KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kilosu sabit olan kişiler, iç veya dış uyluk bölgelerinde yağlanma durumu fazla olan kişiler, doğum sonrasında uyluk bölgesinde sarkmalar meydana gelen, geçirdiği herhangi bir ameliyat sonrasında bu durumu engelleyecek rahatsızlığı olmayan kişiler, egzersizde yaparak düzgün ve sağlıklı bir yaşam biçimi seçmeye karar veren her birey uyluk gerdirme operasyonu yaptırabilir.

NASIL YAPILIR?

Bu operasyonu yaptırmanın bir amacı vardır. Kesinlikle daha estetik bir görüntüye sahip olmak için yani sadece yağ aldırmak için yapılan bir uygulama değildir. Bu uygulama sadece vücudun kendi başına oluşturduğu yağlanma durumuna karşı yapılabilecek bir operasyondur. Bir ameliyat operasyonudur. O yüzden basit bir operasyon değildir. Genel anestezi ile hasta uyutularak işlem yapılır.

CERRAHİ OPERASYON NE KADAR SÜRER?

Operasyon yapılan bölge kolay bir yerde değildir. Bunun içinde kolay bir operasyondur diyemeyiz. Bu aslında yapacak olan cerrahın çalışma hızıyla da doğru orantılı olarak sonuçlanır. Yaklaşık olarak iki saat süren bir operasyondur.

AMELİYAT NASIL YAPILIR?

Öncelikli olarak ameliyata hazırlanması için hastaya sakinleştirici yapılarak genel anesteziye hazırlanır. Hasta ameliyat için hazır olduğunda ise ameliyatın yapılacak olan bölgesine hastayla birlikte derinliğine kadar verildikten sonra kesik açılarak operasyona başlanır. Açılan kesik içerisinden fazlalık olan yağ dokuları alınarak bu bölgede sıkılaştırma işlemi yapılır. Sıkılaştırma işlemi tamamlandıktan sonra ise açılan kesik tekrardan biçimlendirilerek dikişler ile kapatılır. Yapılan operasyon sonucunda dikişlerin olduğu yerlerde kızarıklık ve şişlikler meydana gelebilir. Geçirilen bu operasyon sonucunda ise ameliyat izleri kalacaktır. İyileşme sürecinde ise hastanın kendisine çok dikkat etmesi gerekiyor. Herhangi bir bacak zorlamasında operasyon yerinde kanama meydana da gelebilir.  Sağlıklı bir sonuç elde etmek istiyorsanız da uyluk germe operasyonunu geçirdikten sonra kilonuza dikkat etmeli ve sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

Vücut üzerinde üst bacak ameliyatı (uyluk germe), lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılır. Bu nedenle hasta, operasyon esnasında bir ağrı ya da acı hissetmez.

Üst Bacak Germe Estetiği Ameliyatı

Üst bacak germe olarak da bilinen uyluk germe ameliyatında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar hastanın beklentisi, cildin yapısı ve o bölgedeki yağ miktarıdır. Operasyon yapılacak bölgede, fazla yağ varsa lazer ile liposakşın yardımıyla da fazla yağ alınarak daha hoş bir görüntü elde edilebilir. Ancak yağlanma ile birlikte sarkmada görülüyorsa, uyluk kısmıyla kasık bölgesi arasında bir kesi yapılarak yağ dokusu alınır. Bu kısım yukarı çekilerek kesi kapatılır ve üst bacak germe işlemi tamamlanmış olur. Dikiş yapılacağı için bir iz kalacaktır. Ancak zaten bu bölge uyluk olduğu için hem saklamak daha kolay olacağı gibi, dikiş izi bir süre sonra da çizgi halini alacaktır. Yani çok da belli olmayacaktır.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Üst bacak germe operasyonu sonrası hasta, 1-2 gün hastanede kalacaktır. Operasyon sonrası ağrı olmaması için ağrı kesici alınması yeterli olacaktır. Ayrıca ilk hafta, kişi ani ve aşırı hareketlerden kaçınmalıdır. Yürüme bölgesine yakın bir operasyon yapıldığı için kişi biraz bu konuda zorlanabilir. Ayrıca idrar teması olmaması konusunda maksimum özen gösterilmelidir.

Üst bacak ameliyatı sonrasında iyi bir dinlenme, dikişlerin açılmaması için şarttır. Uyluk germe ameliyatı öncesi ve sonrasında eğer kullanılıyorsa sigaraya ara verilmeli ve kan sulandırıcı özelliği bulunan aspirin gibi ilaçlar alınmamalıdır. Eğer devam eden bir tedaviniz varsa mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve operasyon öncesi bilgi vermelisiniz. 3 Hafta gibi de korse kullanılması tavsiye edilir.

Kimler Üst Bacak Ameliyatı Yaptırabilir?
Vücut ve cilt yapısı, tıbbi geçmişi bu operasyon için uygun olan herkes yaptırabilir.

Ankara uyluk gereme fiyatlarından değişikliklere neden olan etkenlerde yapılacak uygulamanın türü belirleyici olacaktır.