Yaz geldiğinde kadınların en büyük kabuslarından biri haline gelen selülit deri altındaki yağ dokusundan başka birşey değildir. Çoğunlukla kilo alıp verme ile ortaya çıkan ve beslenme şeklinizle artış gösteren selülitin önüne geçmek için çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor. Özellikle bayanlarda gözlenen selülit egzersiz ve doğru beslenmeyi hayat felsefesi haline getirdiğinizde uzun soluklu olarak ortadan kaldırılabilir.Diğer yöndem ise kısa sürede sonuç veren lazerli selülit tedavisi olarak dikkat çekmektedir. Kilo ve selülit oranına göre seans sayısı belirlenen lazer tedavisinde yan etkiler oldukca düşüktür.

Selulit Oluşumun Sebepleri Nelerdir?

Sindirim sistemindeki bozukluklar, düzensiz beslenme alışkanlığı, kabızlık, hızlı kilo alıp verme, çay kahve ve asitli içeceklerin aşırı tüketilmesi ile kalça ve basen bölgelerinde sıkça görülen selülit kadınların korkulu rüyasıdır. Portakal kabuğu görüntüsü ile yaz aylarında kadınları büyük ölçüde rahatsız eden selülit, nadir olarak erkek ve bebeklerde de görülür. Yağ hücreleri arasındaki dolaşım sisteminin bozulması ile hücrelerde meydana gelen sertleşme, deri ve yağ dokusu arasında çekintiler ve fibrotik bantlar oluşturur. Deri altında gözlenen bu olay derinin üzerinde çirkin bir görüntü oluşturarak kadınların güzellik anlayışını sekteye uğratıyor.

Lazer Selulit Tedavisi

Selülit oranının yoğun olması, yapılacak doğal müdahalelere ve önlemlere karşılık vermeyeceğinden sizin için en etkili yöntem lazerli selülit tedavisi olacaktır. Çoğunlukla menepoz ve hamilelik dönemlerinde gözlenen aşırı selülit görüntüsünden kurtulmanız en fazla 8 seans sürer. Selülit tedavisi diod lazer, infrared ışık enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj ile gerçekleşir. İnfrared ışık enerjisi yapısı bozulan ve  genişleyen yağ hücrelerini daha geçirgen bir hale getirir. Bu işlemden sonra geçirgen hale gelen yağ hücrelerindeki fazla yağ, diod lazer uygulamasıyla eritilerek sıvı hale getirilir. Uygulama sonucunda sıvılaşan yağlar, cihaz yardımıyla vakumlanır ve masaj ile lent kanallarına transfer edilir.Böylelikle vücuttan atılan yağlar sayesinde selülit ortadan kalkar. Lazerli selülit tedavisi öncesi ve sonrasında kişinin tedavi sonuçlarına destek olacak bir takım önlemler almasıda gerekli örneğin tedaviye hazırlanan bölgeye krem bronzlaştırıcı gibi yabancı maddeler sürülmemeli ve alan tamamen temiz ve hijnelik olmalı. Tedavinin iyi sonuç vermesi ve yağın dışarı atılmasını kolaylaştırmak için bolca su tüketilmeside kişinin dikkat etmesi gereken hususlardan biri.

Cellulaze Yöntemi Selulit tedavisi

Öte yandan lazerli selülit tedavisinde gelişen teknoloji ile birlikte farklı yöntemlerde uygulanmaya başlandı. Bu yöntemlerden biri de Cellulaze. Bu uygulamada hastanın tedavi sırasında uyutulmasına gerek kalmıyor. Selülitli bölge uyuşturularak gerçekleşen tedavide, açılan küçük kesikler yardımı ile cilt altına özel dalgalar halinde lazer uygulaması yapılıyor.

Selülite neden olan içeceklerden ve şekerden uzak durmanız selülit oluşmaması için atılacak en önemli adımlardan biridir. Düzenli ve aksatılmadan yapılan egzersizler var olan selülitin yok olmasında etkilidir. Doğal tuzlar ve yağların dışında satılan selülit sabunlarıyla bölgeye yapacağınız masajlarda selülit oluşumunun önüne geçen unsurlardır.