Kaş kaldırma işlemleriyle kişinin daha dinamik bir görünüme kavuşmasını amaçlayan işlemler bütünüdür. Kaşlarımız gözlerimizi korumasının yanında estetik bir görünüme kavuşmasını da sağlar. Kaşlar, gözlerle birlikte yüzün duruşuna estetik bir anlam katan yapılardır. Ancak bazen kaşlarınızın duruşundan rahatsız olabilirsiniz. Düşük ve düz kaşlar kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir. Daha estetik bir hal olan kalkık kaş ise kişinin daha dinamik ve genç görünmesini sağlar.

Kaşlar kişinin kilo alıp verme değişimine, yaşlanmaya ya da genetik özelliklere bağlı olarak gevşer ve bollaşmaya başlar. Bu da kaşların estetik açıdan kötü görünmesine neden olmaktadır.  İnsanlar ameliyat olmaya karşı önyargılı oldukları ve ameliyat sonrası ağrılardan çekindikleri için ameliyatsız kaş estetiği uygulamaları ön plana çıkmakta.

Kaş Estetiği

Kaş estetiği ile alında bulunan kırışıklı bölgelerin azaltılıp, kaşların doğal görünümünün tekrardan kazandırılması ve kasların sıkılaştırılmasını sağlayıp kişideki yorgun ifadeyi daha dinlenmiş, canlı ve hareketli ifadeler kazandırılması sağlanır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı, gözlerin belirginliğini azaltan, yüzü gölgeleyip yüze yorgun ve kızgın hissiyatı veren kaş tiplerine uygulanan bir estetik türüdür. Yüz çevresi ve özellikle gözlerin anlamını destekleyen yapıdaki kaşlar, kişiye daha canlı, hareketli, taze bir görüntü kazandırır. Fakat bazı kişilerde kaş tipleri yüzü ve gözleri gölgeleyip, mutsuz bir ifade alabilmektedirler. Endoskopik Kaş kaldırma ameliyatı bu gibi sorunlar yaşayan kişilerde uygulanabiliyor. İlerleyen yaş ile genç görünümünü kaybetmiş kaş tipleri, bir süre sonra kırışıklık sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir. Bunun sonucunda kaş dökülmeleride ortaya çıkabilmektedir. Bu operasyon ile kişi belirli bir süre sonunda yüzünün kaybetmiş olduğu canlı ve aydınlık ifadeyi geri kazanmış olacak ve pürüzsüz bir alın ve gergin bir kaş yapısına kavuşturmaktır.

Doğal ve güzel görünümlü kaşlar için Endoskopik kaş estetiği ameliyatı isteyen kişiler için de uygulama süresi 1 ila 1 buçuk saat arasındadır.

Kaş Askılama Operasyonu

Kaş askılama işlemi ameliyatlı kaş kaldırma işlemidir. Lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Kaş askılama yönteminin mantığı; saçın önünden açılan küçük bir delik içinden geçirilen bir dikişle kaş istenilen seviyede asılabilir. Ancak bu yöntem uzun süre etkili değildir ve kişinin mimiklerini kullanma sıklığına göre 6-24 ay içinde kaşlar eski haline geri döner. İple kaş askılama yönteminde 15 dakika yeterli olmaktadır.

Botoksla kaş kaldırma uygulamalarında da 10 dakika gibi kısa bir süre yeterli olmaktadır. Bu yolla Kaşları 1-2 mm kaldırmak mümkündür. Botoksun etkisi 3-4 ay kadar sürecek ve kaşlarınız bu süre sonunda eski haline geri dönecektir.

Ameliyatsız İple Kaş Kaldırma

İple kaş kaldırma işlemi süre olarak çok kısa sürmesi ve derinin kesilmemesi nedeniyle ameliyatsız kaş kaldırma yöntemi olarak belirtilir. Bu yöntemde bir kesi olmayacağı için herhangi bir iz de kalmaz. Bu yöntem teknolojinin gelişmesi ile birlikte hastalara en yüksek kaliteyi ve kısa sürede iyileşme imkanı sunmaktadır. İple kaş kaldırma yönteminde, saç hizasının içinden çeşitli mikro cihazlarla uygulama yapılarak düşen kaşlar kafatasına askılanmış olur. İple kaş kaldırma yöntemi ile eş zamanlı botoks, örümcek ağı estetiği gibi tekniklerle entegre edilip uygulanır ve kısa sürede istenilen sonuç elde edilir. İşlem sonrasında 3 hafta süreyle kişinin alnına masaj yapılması ya da alın bölgesinde yoğun makyaj malzemesi kullanılması uygun değil.

Ameliyatsız Kaş kaldırma yöntemi ile;

  • Ameliyata gerek duymadan, iz bırakmadan istenilen sonuç elde edilebilir.
  • Herhangi bir pansumana ya da bandaja gerek kalmaz.
  • İyileşme süresi oldukça kısadır.
  • Uygulama bittiğinde anında sosyal hayata geri dönülebilir.
  • Ameliyatsız bir uygulama olduğu için herhangi bir his kaybı oluşmaz.
  • Uygulama yapılan bölgedeki çizgiler ortadan kaldırılır.
  • Tekrarlanması gibi riskler yoktur.
  • 15 dakika kadar kısa sürede yapılıp bitiriliyor.

Ankara’da Kaş estetiği, düşük kaş sorunlarının kaş kaldırma tedavileri ile bilgi almak için bizleri arayabilir, doktora sor bölümünden bilgi edinebilirsiniz.