Hydrafacial cilt yenileme ve bakımı uygulaması sırasında cildi temizleme, nemlendirme, peeling ve tedavi edici serumlar beraber uygulanır. Hydrafacial ile sivilce, cilt temizliği, siyah noktalardan arınma, akne ve leke tedavileri, cilt yağı düzenleme, cilt yenileme için kullanılmaktadır. Anti-aging özelliği de bulunmaktadır.

Uygulama sonrasında daha aydınlık ve genç bir cilt vaat eden bu medikal uygulama,. Özellikle düzenli olarak uygulanan seanslarla cildin sıkılaştığı ve daha sağlıklı olduğu gözlemlenir.

Hydrafacial Cilt Yenileme Nasıl Uygulanır

Vortex teknolojisi sayesinde Hydrafacial kendine özel serum ve vakumlama tekniği ile ciltte derin bir temizlik yaparken, tedavi ve cilt bakımını da yapmış olur. Uygulama belirli aşamalar ile ilerler.

 • İlk aşamada active-4 adlı serum, cildi ölü hücrelerden arındırır ve temizler
 • Sonrasında glikolik ve salisik asit içeren GlySal karışımı ile peeling yapılır. Bu asidik solüsyonların oranları kişinin cilt tipine ve cilt problemine göre değişkenlik gösterir.
 • Beta-HD adlı solüsyon ile derin gözenek temizliği yapılır. Problemli bölgeler için (akne, kırışıklık, kuruluk vb.) gerekli serumlar uygulanır.
 • Son olarak nemlendirme ve bakım için Antiox adlı serum cilde uygulanır. Antiox ve Derma builder evreleri sayesinde temizlenmiş cilt, ihtiyacı olan neme ulaşır.
 • Son olarak LED terapi evresinde yine cilt problemine göre farklı renk ışıklar uygulanarak işlem tamamlanır. Eğer akneli cilde uygulanıyorsa mavi ışık, ince, elastikiyet kaybı olan cilde uygulanıyorsa kırmızı ışık kullanılır. Mavi ışık, akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porların temizlenmesine yol açarken kırmızı ışık elastin/kollajen liflerde aktivasyon sağlayarak cildi sıkılaştırır.

Hydrafacial uygulaması daha parlak, sıkı, genç ve sağlıklı bir cilt elde edilmesi için yapılan medikal işlemdir.

Hydra facial cilde bakım uygulaması haftada bir kez olmak üzere 4-6 seanslık kürler halinde uygulanır. Daha sonrasında ciltteki pozitif değişimlerin korunması için ayda bir uygulama yapılması yeterlidir.

 

Hydrafacial Cilt Yenileme İşleminin Diğer Cilt Bakımlardan Farkı Nedir?

 • FDA onaylı tek cilt bakımdır
 • Acısız ve ağrısız bir işlemdir
 • Cilt bakım işlemi oldukça hızlıdır, ortalama 20-30 dakika sürer
 • Cildi temizleme, soyma, yenileme ve antioksidan maddeler ile bakımın devamını sağlama işlemlerini bir arada yapar
 • Medikal cilt yenileme kategorisine girer ve hiçbir yan etkisi yoktur
 • Yalnızca belli bir sorunun tedavisinde değil, genel cilt temizliği ve bakımı için de kullanılabilir
 • Cildi el veya komedonpres kullanmadan ve cilde herhangi bir hasar vermeden derinlemesine temizler bu nedenle diğer cilt temizliği uygulamalarında uygulama sonrası oluşabilen tahrişe yol açmaz
 • Her mevsim her tip cilde rahatlıkla uygulanabilir
 • Yalnızca sayılı yetkili tedavi merkezlerinde orijinal cihaz bulunmaktadır
 • Hydra facial uygulama sonrası rahatlıkla günlük yaşama devam edilebilir, makyaj yapılabilir.

Hydrafacial uygulamasının bir yaş sınırlaması yoktur. Tüm yaş gruplarında koyu ve açık tenlere rahatlıkla uygulanan bu cilt bakımı, ayrıca hassas ciltlere de uygundur. Gebelik ve emzirme döneminde dahi uygulanmasında sakınca yoktur. Bunun yanında akne problemi olmayan birçok kişi 30 yaşından sonra cilt doğal nemini kaybetmeye başladığında bu gibi cilt bakımlarına ihtiyaç duyarak Hydra facial ile tanışmıştır.

Sivilce, akne, renk düzensizliği, cilt lekeleri, siyah noktalar, aşırı yağlanma, ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğundan şikayetçi olan kişiler cilt yenileme tedavisini rahatlıkla uygulata bilecekleri gibi, bu problemlerden herhangi birine sahip olmayan kişiler de düzenli cilt bakımı için tercih edebilirler.

FDA onaylı bir cilt bakımı ve cilt yenileme sistemidir. 2011 yılından günümüze, son 6 yıldır dünyanın en iyi cilt yenileme cihazı seçilmiş olup birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılmaktadır.

Hydrafacial Nerelerde Yaptırılabilir

Cilt bakımını yaptırmaya karar vermeden önce mutlaka bir uzman doktorla görüşülmeli ve cilt muayenesi olunmalıdır. Cilt bakım uygulamaları hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre uygulanır.