Yanak dolgusu işlemi ile daha genç ve daha dolgun yanaklara sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir. Yanak ve elmacık kemikleri insan yüzünün canlı ve dolgun görünüm de olması ile sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Özel işlemler ile yanak ve elmacık kemiklerinin ön ve orta kısımlarının daha belirgin bir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin bütünü yanak dolgusu olarak adlandırılır.

Elmacık Kemiği ve Yanaklara Dolgu Uygulaması

Daha genç ve daha dolgun yanaklara sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir.

Yanak dolgusu sayesinde yüzde bir gerginlik sağlanmış olur ve bu da yüzdeki yorgun ifadeden kurtulmanızı sağlar. Uzun yıllar sonucun da cilt de bulunan elastik lifte, kollajen lifte ve yağ tabakasın da zamanla azalma gerçekleşir. Bu da yanaklar da sarkma gerçekleşmesine ve yüzün canlılığını yitirmesine sebep olur. Tüm du durumlardan rahatsız olan tekrardan gençleşmek ve gençliğine gençlik katmak isteyen herkes tarafından yanak dolgusu tercih edilebilir.

Yüz ifadesini belirleyen en önemli yapılardan ikisi, yanaklar ve elmacık kemikleridir. Özellikle yüz ifadesini çok fazla etkileyen elmacık kemiklerine dolgu yapılırken, kişinin yüz hatları iyi belirlenmeli ve doğallığı kaybedilmemelidir.

Yanak dolgu uygulamalarını alanında uzman bir doktor tarafından tamamen uygun klinik şartlarda yapılması gerekir.

Yağ enjeksiyonu Yöntemi ile Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Birkaç çeşit Yüz dolgusu yöntemi bulunmaktadır. Yağ dokusu transferi ile yanak dolgusu yöntemin de cerrahi bir operasyon ile yanaklar dolgunlaştırılır gençleşmeniz sağlanır. Bu işlemin temeli istenilen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılmasına dayanır. Vücudun yağlanma olan herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusu bir takım işlemlerden geçirilip uygun hale getirildikten sonra yılların etkisi sonucunda deforme olmuş yanak kısmı yağlarının yerine enjekte edilir. Bu sayede yanak kısmında canlılık, dolgunluk istenilen şekilde oluşturulmuş olunur. Bu operasyon sayesinde yanak kısmında uzun yıllar boyunca canlılık ve dirilik göze çarpacaktır.

Kalıcı Yanak Dolgunlaştırma

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile gerçekleştirilecek olan ameliyat süreci genellikle lokal anestezi altında yapılır. Gerekli durumlarda genel anestezi yöntemi de tercih edilebilir. Vücudun istenmeyen bir bölgesinden alınan yağ özel işlemlerden geçirilir. Özel işlemlerden kasıt alınan yağa yıkama işlemi uygulanır, santrifüj işlemi uygulanır. Daha sonra aktarılmak istenilen bölgeye göre özel bir enjektöre aktarılarak işleme devam edilir. Tüm Bu işlem sırasında yüz bölgesin de herhangi bir kesi yapılmadığından dolayı yüz bölgesinde herhangi bir iz kalmaz. Vücuttan alına yağ dokusu ne kadar sağlıklı ise işlemin kalıcılığı o kadar uzun sürmektedir. Özel cihazlar sayesin de vücuttan alınan yağ hava ile temas ettirilmeden ilgili kısma transfer ettirilir ve bu sayede doku kaybı en aza indirilmiş olunur ve kalıcılık en uzun süre sağlanmış olunur.

Yağ Enjeksiyonu Yanak Dolgu İşlem Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusu yağ enjeksiyonu yaklaşık olarak 30 ile 60 dakika arasında gerçekleştirilir. Ameliyatın hemen ardından şişliğin azaltılması için soğuk uygulamasına geçilir. Soğuk uygulama yöntemi de jeller yardımı veya içi buz dolu torbalar sayesinde yapılmaktadır. Genellikle soğuk uygulama yöntemi 15 dakika da bir istenilen bölge de dolaştırılması ile yapılmaktadır. Birkaç gün içinde operasyonun ardından günlük yaşama dönülmesi mümkündür. Ankara Yanak dolgusu fiyatları yağ enjeksiyonumu yoksa hazır dolgu maddeleri tercihine ve kullanılacak doza göre değişecektir.