Kadınlardaki vajinanın büyümesi, eski sıklığının olmaması kadın açısından birçok problem doğurur. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatlarının önemli olması durumunda, vajina genişlemesi ilişki sırasında tatminsizliğe yol açar. Bu gibi bir durumda ise bir jinekoloğa danışılarak vajina daraltma işlemi yaptırabilirsiniz.

Vajina Daraltma Ne için Yapılır ?

Vajina daraltma ne için yapılır?Vajina gevşemesi kadının doğum yaptıktan sonraki zamanında ortaya çıkan bir problemidir ve bu problemde kendi hayatı içerisinde birçok sorun getirir. Öncelikli olarak kadın yaptığı doğum sonrasında hem vajinanın gevşekliğini gidermek hem de vajinanın tekrardan estetik görüntüye sahip olabilmesi için cerrahi işlem geçirir. Gevşemiş vajinaya sahip olan kadınlarda aynı zamanda bir kendilerine olan güvensizliğin doğrulduğunda hastalarımızda bariz bir şekilde görülür. Vajinanın tekrardan eski görünümünü alması hem hastalarımızın tekrardan özgüvenlerinin kazanmalarına yardımcı olmaktadır hem de bu durumdan dolayı doğacak depresyona sebebiyet de vermemektedir. Vajina daraltmasını yaptıran kadın diğer bir bu cerrahi işlemi geçirmelerinin sebebi ise cinsel hayatlarıdır. Vajina daraltması yaptıran kadınlarımızda hem cinsel ilişki sırasında herhangi bir ağrı çekmeyecek hem de vajina gevşemesinden dolayı meydana gelen sesler de ortadan kalktığı zaman konsantrasyon bozulmayacağı için çiftler arasındaki orgazmında önemini arttıracaktır. Sonuç olarak baktığımız da vajina daralta işleminin en önemli problemlerinden bir tanesidir aslında cinsel hayat. Ve vajina gevşekliğinin ortadan kalkması ile birlikte de çiftler arasında ki cinsel hayat probleminin de aynı zamanda ortadan kalktığı görülmüştür.

Vajina Daraltmayı Kimler Yaptırabilir

18 Yaşını aşmış her kadın bu işlemi yaptırabilir. Vajina daraltma işlemini yaptırmak için illa ki evli olmanız gerekmemektedir. Yaşadığınız cinsel ilişkiden meydana gelen tatminsizliğinizi gidermek için bile bu operasyonu geçirebilirsiniz. Evli olan bayanlar ise doğum sonrasında oluşan gevşemenin giderilmesi için bu ameliyatı geçirmektedir.

CERRAHİ İŞLEM NE KADAR SÜREDE TAMAMLANIR?

Vajina daraltma ortalama 1 saate yakın bir sürede tamamlanmaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatında Neler Yapılır

Vajina daraltma ameliyatında neler yapılırVajina daraltma işlemimiz için öncelikli olarak ufak bölgeler için uyguladığımız lokal anestezi yani hastanın bilinci açık olarak şekilde operasyon hangi bölgeye yapılacak ise orası uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Bu konuda tedirgin olan veya korkan bayanlar için hastanın isteğine göre genel anestezi yapılarak da hastanın ameliyatı başlamış olmaktadır. Vajina daraltma işlemi vajinanın başladığı yerden 4 cm kadar içeriye doğru daraltma işlemi yapılır. Yani buda vajinanın genelinden 1-2 cm kadar daraltılmış olması demektir. Bu işlem sonrasında da vajina daraltılmış olur.  Bu işlem için hastanın mutlaka tok karnına gelmesi gerekmektedir.

Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Yapılır

Vajina genişlemesi yaşayan bayanların bu operasyonu geçirdikten sonra hayatlarında da bir çok olumlu gelişmelerin olduklarını vurguluyorlar. Özellikle eşleriyle arasındaki ilişkinin düzene girdiği konusunda bilgi paylaşımı yapıyorlar. Bunun için olumlu yönleri kendi hayatınız ve eşinizle olan ilişkinizdeki etkisi çok fazla. Onun sadece 1 saatlik bir operasyon olup herhangi bir ciddi durum söz konusu değildir. Sadece bayanların bu operasyonu geçirdikten sonra vajina bölgesinde ki hijyene çok dikkat etmesi, bu operasyonu geçirdikten sonra minimum 45 gün boyunca cinsel ilişkiye girmemeleri ve kendilerine verilen ilaçların ise düzenli bir şekilde kullanımlarına dikkat etmesi gerekmektedir.