Kaşlar arasında derinleşen kırışıklıkların sebep olduğu yaşlı ve sert görünümden kurtulmak için uygulanan tedaviler arasında bulunan kaş arası dolgu uygulamaları.  Kaş arası dolgusu derinleşmiş kırışıklıkları ve oluşmuş çöküklükleri gidermek için yapılmaktadır. İleri seviye kaş çatma çukurlukları ve çizgilenmeleri içinde bu yöntem etkilidir.

Hiçbir yüz hareketi yapmadığında dahi hatta uyku halinde bile kaş arasındaki çizgiler belirgin halde vede çukurluklar artık simanızla bütünleşmiş olarak görünüyorsa kaş arası dolgu uygulaması gerekebilir. Kaşların arasında çukurlukların olmadığı yalnız mimikleriniz sırasında kedini gösteren kırışıklıklar içinse kaş arası botoks uygulamasının yetebileceği durumlar olabilir, buna doktorunuz karar verecektir.

Kaş Arası Kırışıklık ve Çukurlukların, Kaş Arası Dolgu ile Tedavisi

Kaş arası dolgu işlemi iğne ile yapılan bir işlemdir. Cerrahi bir operasyon değildir. Hyalüronik asit maddesinin kaş arasındaki sorunlu bölgeye enjekte edilmesi ile uygulanır. İşlem sırasında lokal anestezi veya uyuşturan kremler kullanılarak sızı hissedilmemesi ile rahat bir tedavi süreci geçirmenizi sağlanacaktır. Kaş arasına dolgu işlem süresi ve uygulama miktarı sorunun büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir.

İşlem sonrası görülmesi beklenen etki hemen kendisini göstererek, Kaş arasındaki çizgiler ve derin kırışıklık görünümü ortadan kaybolduğu görünür seviye olacaktır. Birkaç gün ödem ve kızarma söz konusu olabilir ancak normal yüz görünümü en fazla dört gün içinde ortaya çıkacak şişlik ve kızarmalar ortadan kalkacaktır. Uygulama sonrası ilk kontrol, yapılan işlem sonrasını takip eden yedi gün sonunda yapılır. Takviye dolgulara ihtiyaç olup olmadığına bakılır, ihtiyaç halinde yeni bir uygulama planlanır.

Kaş Arası Dolgu Uygulamasında Kalıcılık Süresi

Kaş arası dolgu işlemi ile yapılan kırışıklık tedavisi sonucunu dokuz ila on sekiz ay arası kendini koruyacaktır. Kullanılan dolgular her cilt tipi için farklı kalıcılık özelliklerine sahip olacaktır. Bu nedenle kalıcılık aralığı geniş tutulur.

İki kaşın arasına yapılan bu işlem tek başına uygulanabileceği gibi farklı dolgu işlemleri ile de bir arada uygulanabilir, botoks işlem ile kullanılıp birbirlerini tamamlamalarıda sağlanabilir.

Kaşlar arasındaki kişiyi olduğundan daha yaşlı ve sert gösteren, estetik açıdan beğenilmeyen kaş arası çukurlukların ve göcüklerin dolgunlaştırılması ve aynı zamanda derinleşen kırışıklıkları giderek daha genç göstermek isteyen bireyelere bu tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Ankara Kaş arası dolgu fiyatları hakkında bilgi edinmek için estetik plastik cerrahi uzmanlarına başvurmanız gerekmektedir.