Pubik bölge estetiği karnın ön kısmında yer alan, kalça kemiğinin alt kenarı ve dış cinsel uzuvların üst kısmı arasında kalan bölgesine uygulanır. Erişkinliğe ulaşmış olanlarda derisi kıllarla bezeli olan bu bölge kadında üçgen, erkekte ise baklava dilimi biçimindedir. Derinin alt kısmında bir yağ dokusu yastıkçığı bulunur. Kadınlarda özellikle belirgin olan bu yastıkçık deride Venüs tepesi olarak da bilinen bir kabarıklık oluşturur. Pubik bölgenin iskelet yapısı ise iki yanda kalça kemiklerinin parçası olan çatı kemikleriyle orta bölgede bunların birleştiği lifsi ve kıkırdaksı çatı ekleminden (pubik simfiz) oluşur.

Pubik Bölge Estetiği Kimlere Yapılır ?

Pubik Bölge Estetiği Kime Yapılır?Pubik bölge estetiği zamanın dayatmalarından olan kırışıklık ve sarkma sorunlarına çözüm olabileceği gibi daha önceden kilo problemi olan bireylerin kilo kaybının ardından yağ yakımı zor olan pubik bölgenin şişik kalması gibi sorunlara da umut ışığı olabilmektedir. On sekiz yaşını doldurmuş ve sağlıklı olan her bireyin ihtiyaç halinde başvurabileceği bu yöntem günümüz teknolojisiyle de oldukça kolay hale gelmiştir. Bu tür sorunları çözme konusunda pozitif geri dönüşlerin hayli yüksek olduğu bu yöntem ülkemizde de bu sorunları yaşayan insanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.

 

 

Pubik Bölge Estetiği Nasıl Yapılır ?

Abdominoplasti ameliyatı kesi izi ya da alt karın katı izleri hizasından kesilerek gerçekleştirilmektedir ve karın fasyasına değin ulaştırılırmaktadır. Pubis bölgesi, liposakşın ile bir ila iki santimetrelik bir kalınlık derecesine indirgenir. Bir çukur oluşmasından kaçınmak maksadı ile dışarda kalan kısımlar ve dışarda kalan dudaklarda inceltilmektedir. Liposakşın, pubik yağ katmanının açık cerrahi kesisi yardımı ile çıkarılmasına nazaran daha çok tercih edilir. Dış dudaklardaki yağlılık vakası artış göstermiş ise, liposakşın uygulaması bu bölgeye de uygulanır. Labial yağ tabakası, cerrahi kesikler ile de çıkarılabilir ise  Mons pubis’in kalkık duruşunu aynı şekilde korumak için karın fasyasına tutturulur. Fazla cilt çıkarılarak cilt dikilir ve işlem tamamlanmış olur. Teknik detaylar hekimden hekime farklılık gösterse de genel işlemler uygulama sırası ile bu şekildedir. Pubik bölge estetiği tedavisi her geçen gün kendini geliştiren bir yöntemdir.

Pubik Bölge Estetiği İyileşme Süreci ?

Pubik Bölge İyileşme SüreciHastaya operasyon sonrası soğuk kompleks tavsiye edilir. Ayrıca korse kullanmak oluşacak ödemi azaltmaya yönelik adımlar için etkilidir. Kısa zamanda kişiler sosyal hayatlarına devam edebilecek hale gelirler. Hastaya, pübik bölgede düşük seviyede çukurlaşma olabileceği ihtimali bildirilir. Bununla birlikte, pübik yağın alınması ile liposakşın uygulanırsa bu durumun önüne geçilebilir. Pübik bölgenin normalden fazla kaldırılması, doğallık dışı dış dudak görünüşüne yol açmaktadır ve kısa bir arma görünümü ile sonlandırılır. Eğer deri alımı az ise bu durumun görülmesi ihtimali gayet nadirdir. Pubik bölge estetiği sonrasında hastalar negatif komplikasyonları en aza indirgemek için hekimlerinin tavsiyelerine eksiksiz uymalıdır.

 

Pubik Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Pelvik bölgede oluşmuş olan zayıflık neticesinde pubik bölge düşer veya sarkar. Bu problem de yine estetik operasyonla giderilebilir. Estetik operasyonla pubik bölgeyi kaldırma işlemi, bu bölgeyi güçlendirecektir.

Bu operasyon, karın bölgesinin çizgilerinde daha düzgün bir görünüm sağlayabilmek adına karın estetiği ile birlikte yapılabilir. Operasyonda çok ince dikişler atılarak, kesi olan bölüm kapatılır. Aynı zamanda pubik kaldırma işleminde fazla deri de alınacağı için pubik yağlanması da ortadan kaldırılmış olur. Ancak fazla deri yoksa ya da kaldırma operasyonu gerek görülmediyse pubik bölgesinin yağları, liposuction ile alınması uygun olacaktır.

Pubik yağlanması, çoğu zaman obeziteden kaynaklanmaktadır. Aşırı kilo verme, bu bölgenin yağlanmasına sebep olur. Pubik kaldırma işlemi çoğu zaman tekrar edilmesi gerekmez.