Zaman içerisinde esnekliğini kaybeden cilt dokusu, hem boyun bölgesi hem de dekolte bölgesinde istenmeyen görüntülere neden olmaktadır. Özellikle kadınları oldukça rahatsız eden bu görüntülerden kurtulmak ve daha sıkı bir cilde sahip olmak için ameliyatsız yöntemler de uygulanabilmektedir. Çene altındaki yağ birikimi erkeklerde de estetik işlemlere başvurma sebepleri arasında sık olarak görülmektedir.

Ameliyatsız Boyun Germe İşlemi Nedir?

Boyun bölgesinde zaman içerisinde görülen sarkmaları ve yağlanmaları gidermek için uygulanan ameliyatsız bir işlem olan fokuslu ultrason uygulaması, boyun bölgesinin yanı sıra yüz ve dekolte bölgesinde de uygulanan bir yöntemdir. Ameliyat kesileri ve dikiş izleri olmadan kolayca gerçekleşen ameliyatsız boyun germe işleminde sarkan ve esnekliğini yitiren cilt tabakasının kendini toparlaması ve daha sıkı bir hal alması sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Boyun Germe Ne İçin Yapılır?

Ameliyatsız Boyun GermeAmeliyatsız boyun germe işleminin yapılmasının sebepleri arasında sarkan cildi toparlamak ve daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşturmak bulunmaktadır. Özellikle kadınlarda yapılma nedenleri içinde hem psikolojik hem de fiziksel nedenler bulunmaktadır. Yılların ilerlemesine rağmen genç görünümünden taviz vermek istemeyen kişiler için güzel bir görünüm sağlayan ameliyatsız boyun gerdirme ile , bu bölgedeki sarkıklıklardan dolayı psikolojik problemler yaşamaya başlayan kişiler için de oldukça faydalıdır. Kendini yaşlı hisseden ve boyun bölgesindeki deformasyonlardan dolayı kendini saklama, toplumdan soyutlama davranışları gösteren kişiler için bu ameliyatsız boyun germe işlemi yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Boyun Germe Nasıl Yapılıyor?

Ameliyatsız boyun germe işlemi için kullanılan odaklanmış ultrason uygulaması, tek seansta dahi etkisi gösteren bir yöntemdir. İşlemden sonra kişiler normal günlük yaşantılarına geri dönebilmektedir. Oldukça pratik ve acısız bir uygulama olan Ultraformer yönteminden sonra cilt daha sıkı bir hal almaktadır ve bu etki yaklaşık bir yıl kadar devam etmektedir. Ameliyatsız boyun germe operasyonundan yaklaşık 3 ay sonra istenen sıkı ve diri görüntü sağlanmaktadır. Uygulama etkisini hemen gösterse de kesin ve kusursuz sonuç için sabırlı davranıp üç ayın dolmasını beklemek gerekmektedir. Ultraformer uygulamasında cilt altında sıcak noktalar yaratılmaktadır. Bu uygulama ile cildin kendi kendini onarması ve yeni collagen üretimi yapması sağlanmaktadır. Bu uygulama ile birlikte ciltte gözle görülür ve hissedilir bir sıkılaşma meydana gelmektedir. İlk uygulamadan sonra kendini toparlamaya başlayan cilt, zaman içerisinde en ideal ve en sıkı görünüme ulaşmaktadır. Uygulama esnasında acı hissi oluşmasa bile hastalara uygulamadan önce ağrı kesici ilaç almaları da tavsiye edilebilmektedir. Bazı kişiler Ultraformer uygulaması esnasında iğne batması gibi hafif bir acı hissi olduğunu ve uygulama sonrasında bu hissin devam etmediğini belirtmektedir.

Ameliyatsız Boyun Germe İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Ultraformer yöntemi ile yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Uygulama yapılacak olan bölgelere dekolte bölgesi ve yüz de dahil edilirse süre bir miktar daha uzayabilmektedir. Ankara’da ameliyatsız boyun germe fiyatları kullanıcak yönteme göre değişirken yapılacak uygulama ile yaklaşık 45 dakika içinde genç ve daha sıkı bir cilde kavuşmanız mümkündür.