Meme dolgusu işlemi, göğüslere hacim kazandırmak veya düzensizlikleri gidermek için ameliyatsız olarak uygulanabilen, memeyi büyütme tekniklerinden bir tanesidir. Silikon ile Meme büyütme ameliyatı tüm dünyada yaygındır fakat cerrahi operasyondan çekinen ve bu işin daha pratik olarak halledilmesini isteyenler için meme dolgusu yaptırmak iyi bir seçenektir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Meme Dolgusu Uygulaması

Meme Dolgusu, göğüsleri oldukları bedenden 1-2 üst bedene çıkartmak, önemli olmayan hafif bir sarkmayı düzeltmek, göğüslerdeki boyut ve hacim durumlarını istenildiği gibi ayarlamak, çok fazla olmayan hafif doğal bir dolgunluk ve canlı, diri bir görünüm sağlamak gibi nedenlerle uygulanmaktadır. Göğüslerdeki sarkma konusunda da farklı tekniklerle müdahaleler yapılabildiğinden ötürü, meme dolgusu daha çok küçük çaptaki sarkma problemlerinde tavsiye edilmektedir. Daha önemli sarkma problemleri için meme dikleştirme ameliyatlarından iyi bir sonuç alınabilir.

 

Kimler Yapabilir?

Alanında uzmanlaşmış estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekir.

Göğüslere dolgu uygulaması yapılabilmesi için hastanın sağlık durumunun elverişli olması gerekmektedir. Herhangi bir ilaç tedavisi görmemesi, hamile olmaması ve emzirme döneminde bulunmaması önemli ayrıntılardandır. Alerjik bir bünyeye ve hastalığa sahip olmak risk yaratabilir. Meme Dolgusu işleminde şekille ilgili bir değişiklik yapılmaz; hacim ve dolgunlukla ilgili istekler gerçekleştirilir. Ayrıca memelerin küçük olması da gereklidir. Bu koşulları sağlayabilen hastalar, bu yöntemin uygulanabilmesi için uygun kişilerdir ve müdahaleden daha iyi sonuç almaları yüksek ihtimaldir.

Meme Dolgusu Uygulamaları

Meme dolgu uygulamasında Aquafilling maddesi Jel kıvamında olup, jelin içeriğinde su ( hydraulics ) bulunmaktadır. Bu bakımdan da içerik olarak hyaluranik asit bulunduran diğer cilt dolgularından ayrılmaktadır. Bu jel hedeflenen bölgeye enjekte edildiğinde ise olumlu tepkimelere yol açar ve bu dokunun içindeki hacmi oluşturur. Aquafilling dolgu maddesinde karbonil ve amin grupları arasında çoklu hidrojen bağlar bulunmaktadır. Sonuç olarak bu hidrofolik jel de hücre dışındaki çözünebilir negatif yüklü molekülleri kendine çekerken, yumuşak dokunun içinde uzun süre etkili olacak olan hacim artışı ortaya çıkar.

Temel madde olarak bahsettiğimiz Aquafilling dolgu hazırlanarak göğüslere enjekte edilir. Hasta tüm bunlardan önce lokal anestezi uygulamasıyla uyuşturulmaya başlanacaktır. Göğüsler uyuşmaya başladıktan sonra diğer işlemlere geçilebilmektedir. Hastanın rahatlaması ve stresinin azalması sağlandıktan sonra doktorun uygun gördüğü ve ayarladığı dozda, belli noktalara enjekte edilir. Etken madde Aquafillingin dozu belirlenirken, hastanın göğüslerinin ne kadar büyütüleceği hesaplanır. Bu noktada doktor seçiminin doğru yapılması büyük önem arz etmektedir çünkü ameliyatın tüm amacı buradaki doğru karara bağlıdır.

Tecrübeli bir doktor işleminizi rahatlıkla gerçekleştirecektir. Çok ince bir iğne ya da kanül aracılığıyla tüm meme dokusuna dolgu verilir ve göğüsleriniz hacim kazanır. Bu işlemler sırasında ağrı hissetmezsiniz. En güzel yanlarından bir tanesi de sonucu hemen görmeniz ve hissetmenizdir. Meme dolgusu ile göğüslere hacim ve dolgunluk sağlanırken, bunun kalıcılığı konusundan da bahsetmemiz gerekecektir. Bu işlem bir kere yapılıp ömür boyu etkisi devam edecek olan bir işlem değildir. Aquafilling dolgu maddesi ile bu süre uzun olabilmektedir. Ortalama bir süre verecek olursak buna 5-8 sene diyebiliriz. Bu madde vücutta yavaşça yıkılır ve sonrasında atılır.

Meme Dolgusu İşlem Süresi ve Operasyon Sonrası

Meme dolgusu uygulaması lokal anestezi altında yapılmakta olup, duruma göre 30-60 dakika arasında bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyatsız olarak göğüslerinizi büyütme işlemi olan meme dolgusunun yapılmasından sonra normal yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Hafif bir şişlik oluşması bu aşamada normaldir ve bir hafta sonra ortadan kalkacaktır.